وضعیت هوا در ۱۳ فروردین در سراسر کشور

۱۳۹۲/۰۱/۱۱ - ۱۰:۴۴ - کد خبر: 70422
سلامت نیوز : عبدالرضا امیدوار شهری اعلام کرد: سه شنبه 13 فروردین بارش پراکنده باران ، رعد و برق و وزش باد دراستان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان ، کرمان و ارتفاعات البرز پیش بینی می شود و آسمان تهران در این روز صاف است و تنها ممکن است بارش پراکنده در ارتفاعات رخ دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا ؛ وی افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی امروز بارش پراکنده و وزش باد در برخی نقاط شمال غرب و ارتفاعات البرز و رگبار باران ، رعد و برق و وزش باد در سواحل شمالی و شمال شرق رخ می دهد که البته شدت بارش در شمال خراسان رضوی خواهد بود.

امیدوار شهری افزود: در 24 ساعت آینده کاهش دما در شمال شرق کشور محسوس خواهد بود و یکشنبه و دوشنبه نیز در برخی ساعات بارش های پراکنده در ارتفاعات البرز و دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس پیش بینی می شود که شدت بارش در روز دوشنبه و در استان کرمان بیشتر است.

وی گفت : در روز یکشنبه در نوار شرقی کشور وزش باد شدید خواهد بود و خلیج فارس نیز مواج پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین گفت: امروز تا اوایل روز یکشنبه بارش باران و وزش باد گاهی رعد و برق و احتمالاً تگرگ و سپس کاهش دما در استان های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش بینی می شود که این شرایط ، بعد از ظهر یکشنبه در شمال خراسان رضوی از شدت بیشتری برخوردار است.

امیدوار شهری افزود: از اواخر یکشنبه و روز دوشنبه بارش باران با وزش باد گاهی رعد و برق در استان های کرمان، شمال هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود .

این شرایط در استان کرمان در روز دوشنبه از شدت بیشتری برخوردار است.وی یاد آور شد: از اواخر شنبه تا اواخر دوشنبه به سبب افزایش سرعت وزش باد، خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: یکشنبه آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری در ارتفاعات همراه با بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود بیشینه دما با 2 درجه کاهش نسبت به امروز 19 درجه سانتیگراد و کمینه دما همانند امروز معادل 9 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

امیدوار شهری افزود: دوشنبه نیز آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری در ارتفاعات همراه با بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود اما سه شنبه 13 فروردین آسمان پایتخت در سطح شهر صاف و بدون بارندگی است. 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.4086s, 18q