بهترین روشها برای رفع بوی بد دهان

۱۳۹۲/۰۱/۱۴ - ۱۲:۲۶ - کد خبر: 70467
سلامت نیوز:بوی بد دهان دلایل مختلف و متعددی دارد مثل پوسیدگی دندان، التهاب لثه، جرم دندان، مصرف دخانیات، مصرف بعضی از داروها و مواد غذایی.
 
به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام نیوز رعایت بهداشت دهان و دندان مسلماً بهترین راه برای داشتن نفسی خوشبو است. اما در این بین خوردنی‌ها و نوشیدنی‌هایی نیز وجود دارد که می‌تواند با بوی بد دهان مقابله کند.
 
- پنیر و ماست میل کنید: بعد از صرف غذا خوردن یک تکه پنیر می‌تواند باعث خنثی شدن برخی از اسیدهای غذایی شود که به دندان‌ها می‌چسبند و دهان را بد بو می‌کنند. بنابراین نفس شما خوشبو می‌شود. مصرف یک پیاله ماست نیز موثر است. محصولات لبنی سرشار از ویتامین D می‌باشند و زمانی که این ویتامین با کلسیم همراه شود سلامت دهان و دندان تضمین خواهد شد.
 
- یک فنجان چای بنوشید: پولیفنول‌های موجود در چای سیاه به دو صورت باعث مقابله با بوی بد دهان می‌شود. اول اینکه این ترکیبات رشد باکتری‌های مسئول بوی بد دهان را مهار می‌کند. دوم این که با تولید عناصر بد بو مقابله می‌کند. از این گذشته متخصصان معتقدند که چای سیاه امکان پوسیدگی دندان‌ها را کاهش می‌دهد.چای یک نوشیدنی فوق‌العاده برای دهان محسوب می‌شود. اما توجه داشته باشید زیاده‌روی در مصرف کافئین می‌تواند باعث خشکی دهان شود و این مسئله به خودی خود باعث تولید بوی بد دهان می‌شود.
 
- میوه و سبزیجات سفت را دریابید: مواد غذایی نرم به دندان‌ها می‌چسبد. این مسئله باعث تکثیر باکتری‌ها شده و بوی بد ایجاد می‌شود. برای اینکه مواد غذایی چسبیده شده را از دندان‌ها جدا کنید به سراغ میوه و سبزیجات سفت بروید.توصیه می‌کنیم بعد از صرف غذا سیب یا هویج میل کنید.
 
- آب بنوشید: دهان خشک بیشتر طعمه بوهای نامطلوب و زننده می‌شود.همیشه یک بطری آب دم دستتان باشد. اگر سر کار هستید یک بطری یا لیوان پر از آب روی میز کارتان داشته باشید؛ و به طور مرتب آب بنوشید.
 
- آب‌نبات و آدامس بدون قند: آب‌نبات یا آدامس‌های بدون قند که باعث افزایش ترشح بزاق دهان می‌شود با بوی بد دهان مقابله می‌کنند. انتخاب طعم آدامس یا آب‌نبات به ذائقه‌ی خودتان بستگی دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.93287s, 18q