پايش واحدهاي صنعتي و خدماتي براي حذف مواد مخرب لايه‌ازن صورت مي‌گيرد

۱۳۸۶/۰۶/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7049
پايش واحدهاي صنعتي و خدماتي براي حذف مواد مخرب لايه‌ازن صورت مي‌گيرد

دكتر "حسن اصيليان"  در گفت و گو با ايرنا با بيان اين مطلب افزود: به منظور حذف مواد مخرب لايه ازن بر اساس برنامه زمان بندي پروتكل مونترال ، يك شبكه ملي ازن شامل سلول‌هاي ازن استاني نحت نظارت ادارات كل محيط زيست استان‌ها و با همكاري ساير نهادها و ارگان‌هاي ذيربط تشكيل شد.

وي ادامه داد: اين شبكه فعاليت خود را به طوررسمي با پايش و شناسايي واحدهاي صنعتي و خدماتي آغاز كرد تا در جهت جايگزين كردن فناوري‌ها و يا مواد سازگار با لايه ازن اقدام كند.

معاون انساني سازمان محيط زيست گفت: معاونت انساني اين سازمان به عنوان "هماهنگ‌كننده ملي پروژه" اين پشتيباني را از طريق راهبري فرآيند تصميم‌گيري و نظارت بر روند اجراي فعاليت‌هاي پيش بيني شده در برنامه كشور اعمال مي‌كند.

اصيليان افزود: بر اين اساس تاكنون فراهم‌سازي فضاي اداري و تشكيلاتي مورد نياز براي مديريت اين پروژه و اجراي برنامه‌هاي پروتكل مونترال در كشور محقق شده است.

به گفته وي ايجاد و تقويت همكاري‌ها و ارتباطات با ساير وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهاي پژوهشي و غيردولتي ، برنامه‌ريزي و اجراي برنامه كشوري از ضروري‌ترين عوامل براي اجراي پروژه حذف مواد مخرب لايه ازن است.

معاون انساني سازمان محيط زيست بااشاره به اين كه پايان سال ‪۲۰۰۹‬ ميلادي زمان باقي‌مانده براي حذف كامل مواد مخرب لايه‌ازن است ، گفت : تمام توان خود را براي دوسال باقي مانده بايدبه‌كار ببريم تا كلروفلوروكربن‌ها، بروموفلوركربن‌ها و تتراكلريد كربن‌ها را از چرخه مصرف حذف كنيم.

به گفته وي اجراي پروتكل مونترال در ايران به عنوان كشوري كه تنها مصرف‌كننده مواد مخرب لايه ازن بوده است و هيچگونه توليدي از اين مواد در كشور ندارد عمدتا بر محوريت تجهيز و تبديل واحدهاي صنعتي و خدماتي مصرف كنده مواد مخرب لايه‌ازن به فناوري‌هاي سازگار با لايه ازن در حال اجرا است.


 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.89376s, 19q