نظارت قوی شاخصه اصلی کمیسیون بهداشت در سال ۹۱ بود

۱۳۹۲/۰۱/۱۵ - ۰۷:۳۴ - کد خبر: 70516
سلامت نیوز : عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با مثبت ارزیابی کردن عملکرد کمیسیون بهداشت ودرمان به ویژه در بخش نظارت در سال گذشته، گفت:‌ خوشبختانه کمیسیون هر زمانی احساس کرد که حوزه سلامت دچار تلاطم شده است، مسئولان را فراخوانده و از آن‌ها توضیح خواست.

حمیدرضا عزیزی‌فارسانی در گفت ‌وگو با خانه ملت، عملکرد کمیسیون بهداشت ودرمان در سال ۹۱ را مثبت ارزیابی کرد وگفت: خوشبختانه کمیسیون سال گذشته در بحث حل مشکلات دارو و حوزه سلامت نهایت تلاش و همت را به کار گرفت.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خوشبختانه در سال گذشته اعضای کمیسیون بهداشت ودرمان با حضور منظم در نشست‌های تخصصی و تذکراتشان در صحن علنی عملکرد خوبی را به نمایش گذاشتند.

وی با اعلام اینکه بخش عمده‌ای از قوانین مهم حوزه سلامت به‌و‌سیله کمیسیون بهداشت ودرمان  در سال ۹۱ تدوین و به تصویب رسید، تصریح کرد: قانون اصلاح تنظیم خانواده و جمعیت، بررسی چالش‌های مربوط به خانواده، پیگیری مشکلات محیط‌زیست و آلودگی هوا و بررسی وضعیت اختصاص ارز دارو از مهم‌ترین اقدامات این کمیسیون در سال گذشته بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عملکرد کمیسیون بهداشت ودرمان در حوزه نظارت بر بخش سلامت و متولیان آن را بسیار مثبت ارزیابی کرد وگفت:‌ خوشبختانه کمیسیون هر زمانی احساس کرد که حوزه سلامت دچار تلاطم شده است، مسئولان را فراخواند و از آن‌ها توضیح خواست.

عزیزی‌فارسانی با بیان اینکه ارتباط وزارت بهداشت، درمان وآموزش‌پزشکی در دوران تصدی مرضیه وحیددستجردی با کمیسیون بهداشت و درمان در سال ۹۱ قابل قبول بود، یاد‌آور شد: به طور حتم هم‌اکنون بهبود این ارتباط نیازمند تلاش و شفاف‌سازی از سوی دولت است.

وی با تأکید بر اینکه تصویب قوانین در حوزه سلامت باید همراه با ضمانت اجرایی باشد، یادآور شد: هم‌اکنون بخش عمده‌ای از قوانین تصویب شده در مجلس از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی اجرایی نشده، از این‌رو قوانین باید ضمانت اجرایی داشته باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: به‌طور حتم در امسال برای تصویب قوانین باید تمهیداتی اندیشیده شود تا دولت به طور کامل مصوبه‌ها را اجرایی کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.06087s, 18q