مسئولان با جذب نيروي پرستاري مورد نياز مشكل را رفع كنند

۱۳۸۶/۰۶/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7057
مسئولان با جذب نيروي پرستاري مورد نياز مشكل را رفع كنند

محمد شريفي مقدم در گفت وگو با ایسنا، با بيان اين مطلب گفت: بر اساس تصويب نامه سال 84، هر گونه به كارگيري نيروي انساني براي انجام كارهاي كارشناسي، ‌كمك كارشناسي و تخصصي از طرف شركت‌هاي طرف قرارداد و يا شركت‌هاي خصوصي به صورت تمام وقت و يا نيمه وقت ممنوع است، اما با اين حال در برخي از بيمارستانها، بخش خدمات پرستاري همچنان به شركت‌هاي خصوصي واگذار مي‌شود.

وي با بيان اين كه واگذاري خدمت پرستاري به بخش خصوصي براي نظام سلامت كشور زيان بار است، يادآور شد: سازمان نظام پرستاري همچنان با خصوصي سازي خدمات پرستاران مخالف است.

معاون پشتيباني سازمان نظام پرستاري با اشاره به آغاز واگذاري خدمات پرستاري به شركت‌هاي خصوصي از سال 83 گفت: در پي مصوبه دولت مبني بر منع اين امر در اواخر سال 84 و 85، واگذاري خدمات پرستاري كاهش يافت اما در ماه‌هاي اخير دوباره اين امر گسترش پيدا كرده است و در سراسر كشور روند خصوصي سازي ادامه دارد.

شريفي مقدم گفت: پرستاران طرف قرارداد با شركت‌هاي خصوصي اغلب با قراردادهاي كوتاه مدت، حداقل حقوق و شرايط سخت كار مي‌كنند و اين امر علاوه بر نارضايتي پرستاران، آسيب نظام سلامت و خطراتي را براي بيماران به دنبال دارد.

وي با بيان اين كه بيماران عمده قربانيان خصوصي سازي هستند، تاكيد كرد:‌ خدمات بخش سلامت را نبايد به بخش خصوصي واگذار كرد.

معاون پشتيباني سازمان نظام پرستاري، تمايل مديران بيمارستان‌ها را به جبران كمبود نيروي پرستاري، يكي از علل گسترش خصوصي سازي خدمات پرستاري عنوان كرد و گفت: در صورت جذب نيروي انساني مورد نياز از سوي مسوولان مرتبط به طور قطع تمايل مديران به واگذاري خدمات پرستاري كاهش مي‌يابد.


شريفي مقدم در پايان نسبت به تبعات گسترش خصوصي سازي خدمات پرستاري هشدار داد و از مسئولان امر سلامت كشور خواست تا نسبت به توقف كامل خصوصي خدمات پرستاري اقدام كنند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.88697s, 18q