تعداد قربانیان آنفولانزا به 16 تن رسید

۱۳۹۲/۰۱/۱۷ - ۱۴:۲۴ - کد خبر: 70623
سلامت نیوز :  مقامات چینی اعلام کردند: به دنبال مرگ 6 نفردیگر در اثر ابتلا به آنفولانزای مرغی در شانگ‌های چین، مقامات این کشور20 هزارپرنده را در بازار فروش پرنده‌های این شهر از بین رفتند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا ؛ براساس این گزارش نمونه‌هایی از ویروس H7N9 که به آنفولانزای مرغی معروف است در دوبازاربزرگ فروش محصولات کشاورزی این شهر شناسایی شده است، شیوع این بیماری درشهری که بیش از 23 میلیون نفر جمعیت دارد نگرانی مقامات این کشور را برانگیخته است.

در بازار هوهآی نیز که بازار فروش پرنده های زنده بوده و در زندگی شهر شانگ‌های قرار داد در هفته گذشته پرنده‌های آلوده به این ویروس کشنده کشف شد.

به گفته‌های مقام‌های بهداشتی این کشور تاکنون این آنفولانزای مرغی که نوع جدید از این بیماری است جان 16 چینی را گرفته است و تعدادی از افراد مبتلا نیزدربیمارستان‌ها بستری هستند. این امر بیانگر شیوع این بیماری کشنده و خطرناک میان مردم این کشور پرجمیعت و پرتردد است. همچنین شیوع این بیماری باعث شده است بسیاری ازشرکت‌های هواپیمایی ارزش سهامی خود را از دست داده و میلیون‌ها دلار خسارت ببینند.

گفتنی است؛ که این بیماری بعد از انتقال از پرنده به انسان، از طریق انسان به انسان نیز شیوع می‌یابد و همین امر نیز جلوگیری از شیوع آن را با مشکل مواجه کرده است. از جمله اقدام‌های انجام شده برای جلوگیری ازگسترشاین بیماری جلوگیری از ورود و خروج مرغ به شانگ‌های است.

در سال 2002 تا 2003 نیز کشور چین درگیری یک اپیدمی دیگر شد. شیوع بیماری سندم حاد تنفسی که با نام سارس شناخته شده 8 هزار نفر را دراین کشور آلوده کرد. مقامات چینی امیدوار هستند این اتفاق دوباره در این کشور با بیماری آنفولانزای مرغی تکرار نشود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31796s, 18q