8 راهکار برای آغاز بهتر سال نو

۱۳۹۲/۰۱/۱۷ - ۱۴:۴۰ - کد خبر: 70627
سلامت نیوز: ایده های جدید به شما کمک خواهد کرد زندگی تان را بهبود بخشید. نه فقط در آغاز سال ، بلکه در تمام طول سال شما به این ایده ها نیاز دارید. به گزارش سلامت نیوز در این مقاله ما 8 ایده را به شما ارائه می دهیم.
1. یک چکاپ روانی سالانه انجام دهید. چکاپ روانی؟ یعنی چه؟ شما برای چکاپ جسمی به پزشک مراجعه می کنید . شما چشم هایتان را چکاپ می کنید. دندان هایتان را جرم گیری یا ترمیم می کنید. آزمایش های مربوط به قند، چربی و فشارخون را انجام می دهید. اما چرا یکی از مهم ترین بخش های خودتان را فراموش کرده اید : ذهنتان؟ نه ، شما دیوانه نیستید. اما ممکن است ذهن شما در بهترین حالت خودش نباشد. آیا واکنش های هیجانی تان کاملا متعادل است؟ آیا مهارت های روانشناختی را در خودتان نهادینه ساخته اید؟ حالا وقت آن رسیده که مهارت های تصمیم سازی و تصمیم گیری خودتان را اصلاح کنید. مهارت های ارتباطی خود را ارتقا بخشید و روابط خود را غنی تر کنید. یک چکاپ در هر فروردین ، استارت خوبی برای آغاز سال فراهم خواهد کرد به گونه ای که در تمام طول سال از مزایای آن بهره مند خواهید شد.
2. آن را به دست آورید. "آن" چیست؟ دوست دارید که چه چیز را به دست آورید؟ یک بدن قوی تر؟ یک ماشین پیشرفته تر؟ یک کسب و کار بهتر؟ بله ، شما می توانید همه این چیزها را به دست آورید. اما پرداختن به همه اینها در یک زمان شما را دچار آشفتگی خواهد کرد. بنابراین بهتر است دفترچه ای تهیه کنید و مهم ترین اهداف خود را در آن یادداشت کنید. بهتر است از بین اهدافتان چند هدف مهم و کلیدی را انتخاب کنید که بیشترین تاثیر را بر زندگی شما دارد.
3. ارزیابی کنید که چه چیزهایی واقعا خوب هستند. همه کارها و رفتارهای ما بر اساس ارزش هایمان رقم می خورد. نو شدن سال فرصت خوبی است که نگاه دوباره ای به ارزش هایمان بیندازیم و ببینیم در ذهن ما چه چیزهایی خوب و چه چیزهایی بد هستند . شاید لازم باشد تغییراتی در این خوب ها و بدهایمان ایجاد کنیم.
4. ذهنتان را تغییر دهید. درباره چه چیز؟ شما باید تصمیم بگیرید. به نظر شما چرا باید ذهن را تغییر داد. همه ما افکار و نگرش هایی داریم که بسیار عمیقند و ممکن است متعصبانه به آنها چسبیده باشیم. این افکار و ذهنیت های انعطاف ناپذیر ما را از رسیدن به اهدافمان دور می سازند. پس بهتر است که ذهن خود را بررسی کنید و تشخیص دهید که در کدام زمینه باید ذهنتان را تغییر دهید. مقاومت نسبت به تغییر همیشه وجود دارد. پس آن را شناسایی کنید و به آرامی از آن عبور کنید.
5. شکست. شکست؟؟؟ آیا شکست چیزی نیست که ما همیشه از آن دوری می کنیم؟ آیا ما همواره به دنبال موفقیت هستیم؟ خیلی وقت ها به دلیل ترس از شکست، از قدم گذاشتن در بسیاری از مسیرها اجتناب می کنیم. سال جدید فرصتی برای آغاز هدف ها است. فرصتی برای تجربه کردن کارهایی که از آنها می ترسیدید. به راه انداختن یک کسب و کار، ادامه تحصیل، کسب یک مهارت هنری یا هر کاری که شروع آن برایتان کار دشواری است. از خودتان سوال کنید که اولین قدم برای این کار چیست؟ وقتی اولین قدم را برداشتید مسلما ادامه مسیر آسان تر خواهد بود.
6. دریابید که چه چیزی کافی است. شاید با دوستان قهر هستید، تغذیه مناسبی ندارید، مدت هاست ارتباطتان را با برخی از اعضای فامیل قطع کرده اید، نظم و انضباط در کارهایتان دیده نمی شود و دیگر عادت ها که برایتان عادی شده است. از خودتان بپرسید ادامه چه کاری کافی است و باید آن را رها کنم؟
7. مشتاق باشید. کودکان خردسال نسبت به تمام چیزهای اطرافشان اشتیاق دارند تا زمانی که بزرگ می شوند. با بزرگ تر شدن افراد، این اشتیاق رفته رفته کم رنگ تر می شود. بعد از مدتی او فکر می کند که فقط باید سخت کار کند. به خود اجازه نمی دهد که شور و هیجان داشته باشد. ما باید شور و نشاط را از کودکان بیاموزیم. در سال جدید تصمیم بگیرید که مشتاق باشید. نسبت به چه چیز؟ نسبت به هر آنچه که یاد می گیرید، تجربه می کنید و انجام می دهید. خواهید دید که شادی وارد زندگی تان می شود.
8. جای خالی را پر کنید. ما 7 روش فوق العاده را برای آغاز سال 1392 به شما معرفی کردیم. هشتمین راه را شما پیشنهاد کنید. ما مشتاق شنیدن آن هستیم. منبع: سایت روان
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.38052s, 18q