بی‌اطلاعی بیماران دیالیزی از بخشنامه تخفیف هزینه‌های برق خانگی

۱۳۹۲/۰۱/۱۷ - ۱۶:۲۱ - کد خبر: 70644

سلامت نیوز : رییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی گفت: به بیماران دیالیزی درباره تخفیف هزینه‌های برق خانگی اطلاع رسانی کافی نشده است و بسیاری از آنان از بخشنامه وزارت نیرو آگاهی ندارند.

مصطفی قاسمی در گفت وگو با ایسنا، افزود: بیماران پیوندی به هیچ وجه نمی‌توانند از تخفیف هزینه‌های برق خانگی برخوردار شوند چرا که در لیست بیماران خاص قرار ندارند. دیالیزی‌ها هم تنها در صورتی که از دانشگاه‌های علوم پزشکی تاییدیه داشته باشند می‌توانند از تخفیف هزینه‌های برق خانگی برخوردار شوند.

وی در ادامه اظهار کرد: به گفته مسئولان صندوق‌های بیمه با وجود آنکه بیماران پیوندی در لیست بیماران خاص قرار ندارند اما مانند بیماران خاص به آنان تسهیلات داده می‌شود که این کافی نیست زیرا آنان باید از خدمات دیگر ارائه شده به بیماران خاص مانند کاهش هزینه‌های جاری برخوردار شوند.

قاسمی در پایان گفت: بیماران پیوندی برای درمان خود در منزل نیاز به مصرف برق ندارند اما تخفیف هزینه‌های برق خانگی می‌تواند مقداری از هزینه‌های این بیماران را کاهش می‌دهد.

بر اساس بخشنامه وزارت نیرو از سال گذشته هزینه‌های برق خانگی بیماری‌های خاص (تالاسمی، هموفیلی، ام اس، دیالیز و سرطان) و بیماری‌های صعب العلاج با تخفیف 30 درصدی محاسبه می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.51735s, 18q