ذخیره 1500 واحد خونی نادر در کشور

۱۳۹۲/۰۱/۱۷ - ۱۶:۲۳ - کد خبر: 70649

سلامت نیوز : معاون فنی و فناوری‌های نوین سازمان انتقال خون از ذخیره 1500 واحد گروه خونی نادر در بانک خون‌های نادر کشور خبر داد.

دکتر محمد فرانوش در گفت‌وگو با(ایسنا)، به تولید خون‌های جدید در سال‌ آینده اشاره و اظهار کرد: در واقع خون‌های جدید همان خون‌های بسیار نادر هستند که شاید یک نفر در هر 20 میلیون جمعیت دارای این خون باشد.

وی با اشاره به عضویت ایران در بانک جهانی خون‌های نادر، گفت: در این صورت اگر فردی در یک کشور دیگر به خون نادر نیاز داشت می‌توانیم آن را برای وی ارسال کنیم و همچنین می‌توانیم در صورت لزوم از بانک جهانی برای بیماران خود خون دریافت کنیم البته تاکنون هیچ تبادلی صورت نپذیرفته است.

معاون فنی و فناوری‌های نوین سازمان انتقال خون با بیان اینکه تاکنون گروه خونی نادر "بمبئی" حدود 35 نفر ذخیره‌سازی شده است، گفت: گروه خونی بمبئی بسیار کمیاب است.

وی افزود:‌ به همین خاطر این افراد را شناسایی می‌کنیم که اگر احیانا نیاز به تامین خون در اعمال جراحی وجود داشت، بتوانیم از آن بهره‌برداری کنیم.

معاون فنی و فناوری‌های نوین انتقال خون ادامه داد: ذخیره‌سازی خون‌های نادر می‌تواند به نجات جان سایر بیماران دارنده این گروه‌های خونی بیانجامد. اکنون در مجموع 1500 واحد خونی نادر ذخیره کرده‌ایم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.08455s, 18q