تحقیق و تفحص از شرکت‌های واردکننده دارو /مجلس با متخلفان حوزه سلامت برخورد می‌کند

۱۳۹۲/۰۱/۱۸ - ۱۵:۵۱ - کد خبر: 70760
سلامت نیوز : محمدحسین قربانی در گفت‌ و گو با پانا، در خصوص بازار دارویی کشور، اظهار کرد: متاسفانه برخی گزارش ها نشان می دهد که بیش از 100میلیون دلار دارو در گمرکات کشور در انتظار تخصیص ارز است و قطعا بلوکه شدن این حجم دارو  در گمرک در حالی که بیماران به علت کمبود این محصولات در فشار هستند، باعث تأسف است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه واردات دارو در کشور دارای ابهامات زیادی است و گزارش ها حاکی از انبار شدن داروها پشت مرزها است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم افزود: عملکرد واردکنندگان دارو روشن و مشخص نیست و‌ به طور حتم وزارت بهداشت باید وضعیت منابع و واردات دارو را شفاف‌سازی کند.

این نماینده مردم در خانه ملت خاطرنشان کرد: در حال حاضر با وجود مشکلات اقتصادی نمی‌توان شاهد انباشت دارو در گمرک و افزایش رنج بیماران بود و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با متخلفان حوزه سلامت برخورد می‌کند.

وی یادآور شد: به طور حتم اگر لازم باشد این کمیسیون با استفاده از ابزارهای نظارتی مانند تحقیق و تفحص وضعیت کنونی شرکت‌های واردکننده دارو و به تبع‌ آن وضعیت دارو را روشن می‌کند.

وی افزود: اگر لازم باشد کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با استفاده از ابزارهای نظارتی مانند تحقیق وتفحص وضعیت کنونی شرکت‌های واردکننده دارو و به تبع‌ آن وضعیت دارو را روشن می‌کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر حل سریع مشکلات حوزه دارو در کشور، تصریح کرد: به طور حتم مسئولان باید برای جان و سلامت مردم ارزش قائل شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.40022s, 19q