با داروهای تاریخ مصرف گذشته چکار کنیم؟

۱۳۹۲/۰۱/۱۸ - ۱۸:۰۹ - کد خبر: 70774
سلامت نیوز : رئيس مرکز اطلا ع رساني سموم و داورهاي وزارت بهداشت همزمان با ايام خانه تکاني و مواجه با داروهاي تاريخ گذشته درباره نحوه امحاء آنها گفت: بهتر است شربت هاي نيمه مصرف و تاريخ گذشته را پس از خالي کردن در سينک ظرفشويي شيشه آن را در کيسه زباله قرار دهيد.

دکتر طلعت قانع در گفت و گو با بخش رويدادهاي سلامت راديو سلامت همچنين توصيه کرد:قرص هاي تاريخ گدشته را نيز پس از جدا سازي از ورق فلزي آن را در آب حل کرده و سپس در کيسه زباله قرار دهيد.

وي آمپول هاي تاريخ گذشته را نيز مستلزم امحاء دانست و افزود:بهتر است آمپول هاي تاريخ گذشته را به طور جداگانه د ر کيسه زباله قرار دهيد زيرا در صورت مخلوط شده با ساير زباله ها امکان انفجار آن به هنگام سوزاندن وجود دارد.

دکتر قانع درباره سرنگ هاي تاريخ گذشته هم تاکيد کرد:پس از جدا سازي سوزن سرنگ به طور جداگانه دور ريخته شود.

رئيس مرکز اطلا ع رساني سموم و داورهاي وزارت بهداشت درباره برگشت داروهاي تاريخ گذشته به داروخانه و تحويل اين دست داروها به مراکزي چون هلال احمر يادآور شد:به ياد داشته باشيم داوري که از داروخانه خارج مي شود امکان برگشت آن به هيچ وجه به داروخانه وجود ندارد.
دکتر قانع افزود: پس از خروج دارو از داروخانه و شرايط نگهداري،تغييراتي در کيفيت آن ايجاد مي شود که بهتر است از اهدا, آن به فرد و يا مرکزي پيشگيري شود.
وي تاکيد کرد:تحويل داروي که تاريخ انقضاء آن فرا نرسيده و در خانه نيز قابليت مصرف ندارد / از نظر اخلاقي صحيح نيست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.46672s, 18q