رییس کل و شورای عالی نظام پزشکی تا هفته آتی مشخص می‌شوند

۱۳۹۲/۰۱/۱۹ - ۱۴:۵۷ - کد خبر: 70866
رییس کل و شورای عالی نظام پزشکی تا هفته آتی مشخص می‌شوند

سلامت نیوز : رییس هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی بر لزوم تشکیل مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی به منظور تعیین رییس کل و اعضای شورای عالی این سازمان، حداکثر تا یک هفته آینده تاکید کرد.

دکتر مراد هاشم‌زهی در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره آخرین اخبار از ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی گفت: هیات مدیره‌ نظام پزشکی‌های شهرستان‌ها 27 اسفند سال گذشته به منظور تعیین رییس و هیات رییسه و همچنین تعیین نماینده‌ها برای حضور در مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی، تشکیل جلسه دادند.

وی افزود: سه هفته پس از مشخص شدن نمایندگان هیات مدیره نظام پزشکی‌های شهرستان‌های مختلف، باید مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی به منظور تعیین رییس کل و همچنین اعضای شورای عالی سازمان نظام پزشکی تشکیل شود.

رییس هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی ادامه داد: بر این اساس از نظر قانون باید تا یک هفته آینده مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی برای تعیین رییس کل و اعضای شورای عالی تشکیل شود.

هاشم‌زهی با بیان اینکه هیات نظارت به تنهایی نمی‌تواند جلسه مجمع عمومی نظام پزشکی را تشکیل دهد، گفت: سازمان نظام پزشکی باید در زمینه محل برگزاری جلسه و اطلاع‌رسانی به اعضا اقدام کند. در این زمینه مکاتباتی از سوی هیات نظارت بر انتخابات با رییس کل سازمان صورت گرفته است.

وی در پایان افزود: در مجموع بر اساس قانون باید تا یک هفته آینده مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی تشکیل و رییس کل و اعضای شورای عالی این سازمان مشخص شوند. تمام اقدامات مربوطه با نظارت هیات مرکزی نظارت بر انتخابات صورت خواهد گرفت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.68815s, 18q