ابتلابه آسم در بزرگسالی خطرناکتر است

۱۳۹۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۰۶ - کد خبر: 70871

سلامت نیوز :به گفته یک فوق تخصص ریه، افراد مبتلا به آسم در سنین زیر 12 سال بهتر به درمان پاسخ داده و در بزرگسالی علائم بیماری در این افراد به تدریج تقلیل می‌یابد، اما ابتلا به این بیماری در سنین بزرگسالی با علائم شدیدی همراه بوده و پاسخ به درمان نیز در آنان سخت‌تر است.

دکتر علی معینی در گفت وگو با (ایسنا) ، تعداد مبتلایان به آسم را حدود پنج درصد افراد جامعه عنوان و سن شیوع این بیماری را در 50 درصد موارد زیر 12 سال عنوان کرد.

به گفته این فوق تخصصص ریه، تعداد موارد ابتلا به این بیماری در زنان و مردان تفاوت چندانی نداشته و در هر دو تقریبا یکسان است.

معینی بیماری آسم را عارضه تنگ شدن راه های هوایی در اثر عوامل محرک عنوان کرد و گفت: بدن انسان در پاسخ و واکنش به برخی محرک ها راه های تنفسی را تنگ می‌کند که عدم توجه به این مسئله و عدم درمان آن در طولانی مدت موجب خواهد شد این عارضه غیر قابل برگشت شود.

این فوق تخصص ریه، تنگی نفس مزمن همراه باخس خس کردن و سرفه را سه علامت شاخص بیماری آسم عنوان کرد.

وی برخی ترکیبات موجود در مواد غذایی، آلودگی هوا، عفونت های تنفسی و انجام ورزش در هوای سرد را از جمله عوامل محرک به وجود آورنده آسم برای برخی از افراد بیان کرد.

به گفته معینی برای بهبود این بیماری تا حد ممکن باید از محرک هایی که فرد به آنها حساسیت دارد، دوری کرد.

وی درمان دارویی را در تمام موارد ابتلا به آسم ضروری دانست و ادامه روند استفاده از دارو را در درمان این بیماری بسیار موثر دانست و گفت: افراد بیمار باید با صبر و در طولانی مدت داروها را مصرف کرده تا این داروها بتواند بیماری آنها رابهبود بخشد.

به گفته معینی، با استفاده منظم از داروها می توان میزان دارو را به تدریج کاهش و یا حتی در مواردی آن را متوقف کرد.

وی در پایان از بیماران مبتلا به آسم خواست تا از مصرف خودسرانه دارو به شدت پرهیز کرده و روند درمان و مصرف داروی خود را به طور منظم طی کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.84366s, 18q