کاهش ۲۷ درصدی فوت در حین انتقال مصدوم به مراکز درمانی

۱۳۹۲/۰۱/۱۹ - ۲۰:۰۴ - کد خبر: 70886
سلامت نیوز : رییس سازمان امداد و نجات جمعت هلال احمر گفت: کاهش ۲۷ درصدی فوت در حین انتقال مصدوم به مراکز درمانی، ناشی از رشد در تجهیزات، منابع و تسریع عملیات امدادی است و امیدواریم این روند در سال‌های آتی ادامه داشته باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ محمود مظفر در نشست خبری تشریح اقدامات نوروزی جمعیت هلال احمر در نوروز ۹۲، گفت: این طرح نوروزی در مدت ۲۴ روز در ۱۲۱۹ پایگاه ثابت و موقت با حضور ۹۵۵۰ نیروی عملیاتی با بکارگیری از ۲۷۳۰ دستگاه خودرو و ۱۷ فروند بالگرد انجام شد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعت هلال احمر با بیان اینکه در این مدت زمان ۵۹۱۰ ماموریت در سراسر کشور انجام گرفته است، افزود: ۲۷۳۲ ماموریت جاده‌ای، ۲۳۰ عملیات شهری، ۱۷۶ مورد کوهستانی و ۴۸ عملیات دریایی در این مدت زمان جهت خدمت رسانی به مسافران و هموطنان انجام شد.

وی ضمن اشاره به رشد ۵۱ درصدی منابع و تجهیزات نسبت به سال قبل، تصریح کرد: در این طرح به بیش از ۱۴۰ هزار نفر امدادرسانی شد و همچنین بیش از ۴۰ هزار نفر از مصدومان به مراکز درمان منتقل شدند و یا تحت درمان سرپایی قرار گرفتند.

مظفر ضمن اشاره به اسکان اضطرارای ۸۱ هزار نفر در طرح نوروزی، ادامه داد: در طول این طرح ۵۶۶ ماموریت هوایی به مدت ۴۱۹ ساعت ثبت شده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعت هلال احمر ضمن تاکید بر کاهش ۲۷ درصدی فوت در حین انتقال مصدوم به مراکز درمانی، افزود: این موفقیت ناشی از تجهیزات و تسریع عملیات امدادی است و امیدواریم این روند در سال‌های آتی ادامه داشته باشد.

وی همچنین به رشد ۵۴ درصدی تعداد عملیات‌ انجام شده در سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: بیشترین رشد سازمان مربوط به بخش ارائه خدمات با رشد ۱۷۸ درصدی بوده است و در بخش اسکان موقت مسافران نوروزی ۴۸ درصد در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته‌ایم.

رییس سازمان امداد و نجات جمعت هلال احمر در تشریح عملیات جاده‌ای سازمان، بیان کرد: در طی ۲۷۳۲ عملیات به ۱۰۷۴۴ نفر امدارسانی شد که ۲۳۳۷ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و ۵۸۷ رهاسازی در حوادث شدید داشته‌ایم و خوشبختانه در امسال زمان متوسط حضور در صحنه حادثه را ۵۵: ۷ دقیقه رساندیم.

وی ادامه داد: در بخش عملیات‌های کوهستانی ۱۷۶ عملیات داشتیم که به ۸۰۹ نفر امدارسانی شد و ۱۰۲ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و همچنین در بخش دریایی و سواحل در پی ۵۹ عملیات به ۶۹۵ نفر امدارسانی شد و ۳۸ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.92948s, 18q