فروش مكمل‌های غیرمجاز و درآمدهای 100 میلیونی

۱۳۹۲/۰۱/۲۰ - ۱۲:۴۵ - کد خبر: 70939
سلامت نیوز : باشگاه‌های بدنسازی از لحاظ دریافت شهریه‌های غیرقانونی و بالاتر از حد مجاز به افراد ضرر می‌زنند. میزان شهریه‌هایی كه در باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام مجاز از ثبت‌نام‌كنندگان اخذ می‌شود با آنچه در باشگاه‌های بدون مجوز در نظر گرفته شده، متفاوت است و طبیعتا باشگاه‌های مجاز هزینه بیشتری را تعیین می‌كنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم ؛ تعرفه ثابت نیز در بسیاری از باشگاه‌ها محلی از اعراب ندارد و آنچه ​ میزان شهریه را تعیین می‌كند به اعتبار و وجهه باشگاه و البته عوامل دیگری همچون اعمال نظر مدیران و مربیان این باشگاه‌ها بستگی دارد. برخی​ باشگاه‌های بی‌نام و نشان و البته بدون امكانات آنچنانی ماهانه 16 هزار تومان از علاقه‌مندان دریافت می‌كنند. نرخ شهریه در برخی ​ باشگاه‌ها حتی پایین‌تر هم می‌آید و به سقف 13 هزار تومان می‌رسد. این در حالی است كه باشگاه‌های پرامكانات با مربی و وسایل و تجهیزات پیشرفته 20 هزار تومان شهریه دریافت می‌كنند. اوضاع در باشگاه‌های پیشرفته‌تر باز هم متفاوت‌تر است. بهترین باشگاه‌های پرورش اندام و بدنسازی كشور با بهترین امكانات و بهترین مربی ماهانه 120 هزار تومان دریافت می‌كنند و علاوه بر این شهریه ثابت، 40 هزار تومان نیز بابت برنامه‌هایی كه مربی ارائه می‌دهد، از مراجعه‌كنندگان دریافت می‌شود.

سود سرشار حاصل از فروش مواد نیروزا

با وجود شعارهای متعددی كه در رابطه با جلوگیری از تاسیس باشگاه‌های بدون مجوز بدنسازی و پرورش اندام داده شده، به نظر می‌آید در عمل هیچ اقدامی صورت نگرفته است. آنچه در شكل‌گیری روند سریع این باشگاه‌ها دخیل است به سود سرشاری كه دلالان و افراد سوجو از خرید و فروش مكمل‌ها و مواد نیروزا به دست می‌آورند مربوط می‌شود.

بسیاری از باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام درآمدهای بسیار كلانی دارند كه این درآمدها نه از میزان شهریه‌ای كه ثبت‌نام‌كنندگان پرداخت می‌كنند كه حاصل فروش مواد نیروزا و مكمل‌های غذایی مختلف است.

با ​ آن كه جریمه‌های سنگینی در انتظار مسببان راه‌اندازی باشگاه‌های غیرمجاز است، اما آنها باز هم این خطر را به جان می‌خرند، چراكه می‌دانند با راه‌اندازی یك باشگاه، چه بی​مجوز ​و چه با مجوز، چنان سود سرشاری نصیب آنها می‌شود كه قابل مقایسه با جریمه‌ای نیست كه پرداخته‌اند.

جریمه‌های به اصطلاح بازدارنده‌ای كه برای افرادی كه باشگاه‌های بدون مجوز دایر می‌كنند، تاثیر چندان زیادی برای جلوگیری از این اتفاق نداشته است.

برخی​ باشگاه‌های بدنسازی رونق زیادی دارند، اما در مقابل، باشگاه‌های دیگری هم هستند كه رونق خیلی بیشتری دارند! میزان كسب درآمد باشگاه‌های پرورش اندام و بدنسازی بستگی به اعتبار و البته مربیانی كه در این باشگاه‌ها كار می‌كنند، دارد.

برخی از این باشگاه‌ها در طول سال بیش از صد میلیون تومان درآمد دارند و برخی كمتر. نصرالله‌زاده، كارشناس پرورش اندام و بدنسازی در این باره گفت: درآمدی كه باشگاه‌های پرورش اندام و بدنسازی در طول یك سال به دست می‌آورند با یكدیگر فرق می‌كند و بستگی به نوع وسایل، مربی و حق‌الزحمه‌ای دارد كه از ورزشكاران گرفته می‌شود.

در برخی​ باشگاه‌های لوكس و مجلل ماهانه 200 تا 300 هزار تومان از ورزشكاران اخذ می‌شود، اما نباید فراموش كرد كه درآمد اصلی این باشگاه‌ها از مبلغی كه ورزشكاران به عنوان حق عضویت به باشگاه می‌پردازند، نیست. بخش زیادی از درآمد سالانه یك باشگاه به عرضه مكمل‌ها به ورزشكاران و برنامه‌هایی كه مربیان به این افراد ارائه می‌كنند، بستگی دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.67151s, 19q