بهره‌برداري از سه هزار تخت بيمارستاني جديد تا پايان سال

۱۳۸۶/۰۶/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7094
بهره‌برداري از سه هزار تخت بيمارستاني جديد تا پايان سال

به گزارش سلامت نیوز ، دكتر كامران باقري لنكراني در مراسم افتتاح بيمارستان سوانح و سوختگي قم، حضور خيرين در بخش سلامت را داراي سابقه ديرينه در كشور و از سنن پايدار دانست.

وي در ادامه از تاسيس مجمع خيرين سلامت در استان‌ها خبرداد و افزود: اخيرا ستاد كشوري خيرين سلامت با هدف آگاهي بخشيدن به خيرين در مورد نيازهاي بهداشتي كشور، پيگيري جدي حمايت‌هاي دولتي و اثر گذارتر كردن اين فعاليت‌ها تشكيل شده است.

دكتر باقري لنكراني، عمده كار مجمع خيرين سلامت را آگاهي دادن به خيرين در مورد نيازهاي واقعي، بخش سلامت عنوان كرد و ابراز داشت: مركز سوانح و سوختگي قم از جمله كارهاي خيري بود كه در جاي خود انجام شد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به وضعيت پروژه‌هاي بيمارستاني در كشور اشاره كرد و گفت: سفر 600 روزه هيات دولت به استان‌هاي كشور، تجربه بي‌نظير در امر حكومت‌داري بوده است.

وزير بهداشت، ادامه داد: در بازديد دولت از 336 شهرستان، 222 پروژه بيمارستاني مصوب شد كه اميد مي‌رود تا پايان سال 3000 تخت به بهره برداري برسد.

وي از تامين اعتبار مطالعه 3 هزار و500 تخت بيمارستاني توسط وزارت مسكن و شهرسازي خبر داد.

وزير بهداشت همچنين از تامين اعتبار مطالعه 3000 تخت ديگر خبر داد و گفت: اين پروژه در اختيار وزارت بهداشت و درمان گذاشته شده كه عمليات اجرايي آن از سال آينده شروع خواهد شد.

وي در ادامه به سه پروژه بيمارستاني مهم در قم اشاره كرد و گفت: بيمارستان سوانح و سوختگي كه به نتيجه رسيد و افتتاح شد. بيمارستان فرقاني هم كه به دولت واگذار شده، به زودي بخش اورژانس آن راه اندازي مي‌شود.

وي از عملياتي شدن بيمارستان شهيد بهشتي در سال آينده خبرداد و گفت: عمليات بهسازي بيمارستان با سرعت در حال جلو رفتن است، دستگاه‌هاي مختلفي از جمله سي تي اسكن، آنژيوگرافي و ... سفارش داده شده است. همچنين بخش‌هايي همچون جراحي قلب، CCU و ICU براي آن در نظر گرفته شده است.


 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28114s, 18q