ورودی‌های جدید دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌توانند از این دانشگاه مدرک بگیرند

۱۳۹۲/۰۱/۲۰ - ۱۵:۵۳ - کد خبر: 70976

سلامت نیوز :  بهرام عین اللهی در خصوص نگرانی برخی دانشجویان علوم پزشکی که در دو سال اخیر، یعنی پس از ادغام دو دانشگاه علوم پزشکی ایران و تهران  وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شده اند، گفت: این دانشجویان چه در خصوص انتخاب محل تحصیل خود و چه درباره محل دریافت مدرک فارغ التحصیلی خود اختیار دارند هر یک از دانشگاههای علوم پزشکی تهران و ایران که خواستند را انتخاب کنند.

مهمترین دلیل انفصال احترام به نظر استادان بود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ رئیس شورای گسترش آموزش پزشکی مهمترین دلیل انفکاک دانشگاه های علوم پزشکی ایران و تهران را بر اساس مصوبه این شورا احترام به نظر اعضای هیئت علمی و استادان اعلام کرد و افزود: البته دلایل دیگری هم وجود داشت. از جمله بی بهره بودن نتیجه ادغام و درست ادغام نشدن دو دانشگاه به نحوی که ادغام در بالادست انجام شده بود ولی در پایین دست هیچ نشانه‌ای از ادغام دیده نمی‌شد.

وی افزود: علاوه بر این آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تحت الشعاع مسائل بهداشتی، درمانی قرار گرفته بود زیرا مدیران و مسئولان این دانشگاه به دلیل بالارفتن حجم مراکز درمانی و بیمارستانهای تحت امرشان مجبور بودند برای رسیدگی به امور این مراکز وقت بیشتری بگذارند.

عین اللهی بیان داشت: اصولاً این ادغام به دلیل کاهش فضای رقابتی دانشگاههای علوم پزشکی، کیفیت آموزش پزشکی را در شهر تهران پایین آورده بود و هم اکنون با انفصال آن و تشکیل مجدد سه دانشگاه علوم پزشکی در تهران، شاهد شکوفایی بیشتر این 3 دانشگاه و ایجاد فضای رقابتی خواهیم بود.

رشته محل دانشگاه علوم پزشکی ایران در همه آزمونهای پزشکی

معاون آموزشی از به وجود آمدن رشته محل های جدیدی به نام دانشگاه علوم پزشکی ایران در همه آزمونهای رشته‌های علوم پزشکی پس از انفصال دانشگاه علوم پزشکی ایران از تهران خبر داد.

وی گفت: در آزمون سراسری کنکور سال آینده و همچنین در آزمون دستیاری پزشکی تخصصی که در اردیبهشت 92 برگزار می‌شود و همچنین سایر آزمونهای گروه علوم پزشکی که توسط مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت برگزار می‌شود از این پس رشته محلی به نام دانشگاه علوم پزشکی ایران وجود خواهد داشت تا دانشجویان متقاضی بتوانند تحصیل در این دانشگاه را انتخاب کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.09223s, 19q