بسیاری از اساتید با ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران و تهران اعلام بازنشستگی کردند

۱۳۹۲/۰۱/۲۱ - ۱۶:۳۸ - کد خبر: 71115

سلامت نیوز : محمد فرهادی در گردهمایی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران که در بیمارستان رسول اکرم (ص) برگزار شد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایران تولد دوباره داشته است و در این سالهای اخیر رشد علمی این دانشگاه خوب و مطلوب بوده به طوری که رتبه اول رشد در پژوهش را به خود اختصاص داده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی ادامه داد: قبل از اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران و تهران از هم جدا شود مشکلاتی برای دانشگاه‌ علوم پزشکی شهید بهشتی پیش آمده بود و با توجه به تماس‌ها و گرفتاری‌هایی که برای مردم به وجود آمده بود، این انفصال در خور توجه است.

وزیر اسبق بهداشت تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران دوباره برگشته و مطمئن هستم با اعتقاد و علاقه، این دانشگاه بتواند به سطح بالای علمی برسد که قطعاً با این ادغام انگیزه بسیاری از اساتید از بین رفته بود.

فرهادی ادامه داد: بسیاری از اساتید درخواست بازنشستگی کردند در حالی که با احیای دانشگاه علوم پزشکی ایران مجدداً درخواست خود را پس گرفتند و در دانشگاه مانده‌اند.

وی ادامه داد: مراحل نامه‌نگاری در زمان ادغام این دو دانشگاه بسیار طولانی بود و برخی از اساتید برای دریافت یک جواب باید زمان طولانی را صرف می‌کردند و بسیاری از گروه‌های بهداشت و درمان با مشکلات بسیاری روبه‌رو بودند.

وی با اشاره به وجود دانشگاه‌های علوم پزشکی شاهد، سپاه، بقیه‌الله و ارتش ادامه داد: این دانشگاه‌ها باید باشند تا رقابت شکل بگیرد و نمی‌توانیم تک قطبی نگاه کنیم.

فرهادی گفت: اقبال کادر علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در رضایت 90 درصدی با انفصال این دو دانشگاه همراه بود و این در حالی است که واحدهای علمی این دانشگاه که در گذشته بسیار بی‌نظیر بودند، باید دوباره فعال شوند.

وزیر سابق بهداشت ادامه داد: در مسیر نقل و انتقال مشکلاتی وجود دارد اما خوشبختانه وزیر این حوزه یکی است و مانند گذشته که ادغام در وزارتخانه‌های علوم، بهداشت و تأمین اجتماعی با وجود وزرای متعدد انجام می‌شد در ادغام این دو دانشگاه وجود ندارند و حد و حدود دانشگاه علوم پزشکی ایران مشخص است.

فرهادی ادامه داد: باید تلاش کنیم دانشگاه علوم پزشکی ایران از نظر تحقیقات علمی ارتقاء یابد، باید رقابت‌ها بیشتر شده و 3 دانشگاه علوم پزشکی تهران، بهشتی و ایران همکاری و تعامل خوبی داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.07103s, 19q