مسئولان به مشکلات و هزینه های درمانی بیماران نادر رسیدگی کنند

۱۳۹۲/۰۱/۲۱ - ۱۶:۳۹ - کد خبر: 71116
سلامت نیوز :  شهلامیرگلوی بیات درگفتگو با پایگاه اطلاع رسانی "نادرنیوز"ضمن بیان این مطلب افزود:بخش سلامت کشوربه دلیل نبود منابع مالی کافی ازشرایط مناسبی برخوردار نیست ؛لذا لازم است دربودجه سال جاری که هم اکنون جزییات آن توسط نمایندگان مجلس درحال بررسی است , جوانب بیشتری برای رفع نواقص موجود در بخش سلامت کشور لحاظ شود. 

به گفته بیات؛نبود پوشش بیمه ای مناسب ومضاف برآن موضوع گرانی داروها ازجمله دغدغه هایی است که درشرایط فعلی مشکلات بیماران نادر را دوچندان کرده که امیدواریم مسئولین با اتخاذ تدابیر و راهکارهای اصولی ,چالش های موجود را مرتفع سازند؛این درحالی است که دربرنامه پنجم توسعه نیزنگاه خاص و ویژه ای به بیماران نادر شده است که متاسفانه تاکنون اهداف مورد نظر تحقق نیافته است.

این نماینده مجلس درادامه افزود: بیماران نادر می توانند درخواست های خود را به صورت مکتوب دراختیارمسئولین و دست اندرکاران وزارت بهداشت قراردهند تا طی جلسات مختلف بین مجلس و دولت آن ها را بررسی واقدامات مقتضی انجام گیرد.

بیات درپایان خاطر نشان کرد:امیدواریم با همت و تلاش مسئولین وزارت بهداشت و بالاخص اعضاء کمیسیون بهداشت مجلس بتوانیم درآینده ای نزدیک با ارائه یک برنامه مدون و اصولی در راستای رفع مشکلات و دغدغه های بیماران نادرکشورگام های موثری را برداریم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28469s, 18q