سرانه پزشک خانواده 11820 تومان تعیین شد

۱۳۹۲/۰۱/۲۴ - ۱۴:۳۵ - کد خبر: 71249
سرانه پزشک خانواده 11820 تومان تعیین شد
سلامت نیوز : رییس ستاد برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع کشور از تعیین سرانه 11 هزار و 820 تومان برای پزشک خانواده خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ شریعتی در کارگاه آموزشی درخصوص نحوه استقرار برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: در این طرح مردم ابتدا پزشک خانواده خود را انتخاب نموده، پزشک هم مراقبت‌های لازم را براساس بسته‌های خدمتی ارائه می‌دهد.

پزشک بر اساس عملکرد و تعداد بیماران تحت پوشش مورد ارزشیابی قرار می‌گیرد. در حقیقت پزشک خانواده همه مراجعات را در فاز اول به طور 100 درصد مورد پذیرش قرار می‌دهد. فقط تنها گروهی که بدون ویزیت وارد نظام سلامت می‌شوند بیماران اورژانسی هستند.

به گفته وی، در این طرح سازمان‌های بیمه‌گر منابع مالی را در اختیار ما قرار می‌دهند، مبنی بر اینکه ما به مردم سرویس و خدمات ارائه دهیم.شریعتی در ادامه توضیح داد: در این طرح 11 هزار و 820 تومان سرانه تعیین شده است که بیمه درصدی را به سطح یک و درصدی را به سطح دو اختصاص می‌دهد.

وی تصریح کرد: جهت ارائه خدمات به طور شبانه‌روزی هر 10 پزشک خانواده یک مجموعه را تشکیل می‌دهند.

همچنین بهرامی، مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: دستورالعمل پزشک خانواده دارای اشکالات فراوانی می‌باشد که بندهای زیادی به عنوان اشکالات طرح، توسط این اداره کل شناسایی و تدوین شده و جهت اصلاح فرایندهای آن به سازمان بیمه سلامت ارائه شده است.

بهرامی افزود: با وجود مخالفت‌هایی که از طرف برخی پزشکان صورت گرفته ما در اجرای این طرح با مشکلاتی مواجه هستیم.

شریعتی در پاسخ به سوالات دکتر بهرامی اظهار کرد: این نسخه ابهامات زیادی دارد ما با مسوولین سازمان بیمه سلامت درخصوص رفع ابهامات این دستورالعمل جلسه‌ای برگزار کردیم و مواردی را تغییر دادیم. در استان قزوین با توجه به آمار جمعیت تقریباً هر پزشک 3000 نفر را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و باتوجه به میزان سرانه 11 هزار و 820 تومان تقریباً هر پزشک بطور متوسط 9 میلیون درآمد خواهد داشت که مقداری به عنوان هزینه اجاره، هزینه منشی، لوازم مصرفی صرف و تقریباً 6.5 میلیون تومان هم به عنوان درآمد خالص پزشک خواهد بود.

وی یادآورشد: در این استان ذخیره منابع نخواهیم داشت اما مدل کامل خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54471s, 18q