تهران در زمان زلزله بحرانی است

۱۳۹۲/۰۱/۲۶ - ۰۵:۰۰ - کد خبر: 71319
سلامت نیوز : قائم‌مقام سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: وضع تهران با توجه به فشردگی جمعیت و معابر كم‌عرض در زمان زلزله بحرانی است. محسن نادی در کارگاه تخصصی تقویت زندگی شهری در برابر بحران‌ها که در کنگره سازمان شهرهای متحد و حکومت‌های محلی منطقه خاورمیانه و غرب آسیا در برج میلاد برگزار شد، از زلزله به عنوان یکی از مهم‌ترین خطرات طبیعی در شهر تهران نام برد و افزود: به دلیل فشردگی جمعیت، ساختمان‌های ‌آسیب‌پذیر، معابر کم‌عرض و... در صورت وقوع می‌تواند شهر تهران را با مشکلاتی مواجه کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وطن امروز ؛ وی از افزایش سطح ایمنی و کاهش خطر‌پذیری، انجام هماهنگی‌ها برای افزایش کارایی، افزایش ظرفیت‌ها برای کاهش مخاطرات و ریسک، انجام اقدامات آمادگی به عنوان بخشی از اهداف سازمان یاد کرد و گفت: شناسایی و اولویت‌بندی خطرات شهر، اجرای اقدامات کاهش ریسک، ظرفیت‌سازی در مراحل مختلف مربوط به چرخه مدیریت سوانح و افزایش مشارکت عمومی و فرهنگسازی درباره مدیریت سوانح بخشی از راهبردهای سازمان به شمار می‌آید.

منادی به ساخت پایگاه‌های مدیریت بحران در مناطق 22گانه شهر تهران، ذخیره تجهیزات امدادی در این پایگاه‌ها، تاسیس مرکز فرماندهی مدیریت بحران در شهر تهران، توجه به موضوع اسکان اضطراری و ساخت اردوگاه‌های لازم در بوستان‌های اطراف شهر تهران و آموزش‌های مردمی در قالب اجرای طرح مدیریت بحران در اماکن اداری، تجاری و مسکونی، تهیه نقشه‌های تخلیه امن اضطراری و همکاری‌های بین‌المللی با دیگر کشورها برای تبادل آرا و نظرات بخشی دیگر از برنامه‌های سازمان پیشگیری و مدیریت بحران بود که به آن اشاره كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.33972s, 18q