اجرای رایگان غربالگری فشار خون در 1500 پایگاه

۱۳۹۲/۰۱/۲۶ - ۱۲:۲۹ - کد خبر: 71382

سلامت نیوز : رییس نظام پرستاری کشور گفت: برای اجرای طرح بزرگ ملی غربالگری فشار خون و تعیین تناسب ایرانیان بالای 30 سال 100 هزار پرستار در کشور به صورت رایگان این طرح را اجرا می‌کنند.

محمد میرزابیگی در گفت وگو با (ایسنا)، گفت: این طرح از روز شنبه 14 اردیبهشت ماه به مدت 10 روز در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

وی افزود: بر این اساس همزمان با سایر کشور در 1500 پایگاه استان تهران و با حضور 100 هزار پرستار این طرح را به صورت کاملا رایگان در سراسر کشور انجام خواهند داد.

رییس نظام پرستاری کشور گفت: 160 دانشکده پرستاری در این طرح همکاری خواهند داشت و با توجه به اینکه فشار خون یکی از بیماریهای مهم اما قابل کنترل است اجرای آن به سلامت ایرانیان بالای 30 سال کمک شایانی خواهد کرد.

به گفته رییس نظام پرستاری، فشار خون گاهی اولین و گاهی دومین عامل مرگ و میر ایرانیان است که در مقایسه با حوادث جاده‌ای گاهی رتبه این دو علت در مرگ و میر جابجا می‌شود.

وی تاکید کرد: بیماری فشار خون در عین حال که بیماری سهلی محسوب می‌شود اما اگر مورد توجه قرار نگیرد بسیار کشنده است و با توجه به شعار سازمان بهداشت جهانی مقرر شد این طرح در سراسر کشور اجرا شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16517s, 18q