هیچ موردی از همه‌گیری بیماری‌های واگیر در مناطق زلزله‌زده بوشهر مشاهده نشده است

۱۳۹۲/۰۱/۲۷ - ۱۰:۳۶ - کد خبر: 71461

سلامت نیوز : رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون هیچ موردی از همه‌گیری بیماری‌های واگیر در مناطق زلزله زده بوشهر مشاهده نشده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمدمهدی گویا، ضمن اعلام این خبر گفت: به دلیل اقدامات پیشگیرانه قوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر که از همان ساعت‌های اولیه پس از وقوع زلزله شروع شده و تاکنون نیز ادامه دارد، هیچ موردی از همه‌گیری بیماری‌های واگیردار در مناطق زلزله‌زده مشاهده نشده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت افزود: مهم‌ترین بیماری‌هایی که احتمال بروز آنها در منطقه وجود دارد، بیماری‌های اسهالی و بیماری‌های منتقله توسط حشراتی مانند سالک و مالاریاست که با اقدامات گسترده بهداشتی انجام شده تاکنون موردی از این بیماری‌ها در منطقه گزارش نشده است.

دکتر گویا با بیان این که اقدامات جدی جهت تامین آب آشامیدنی سالم به صورت بطری در مناطق زلزله زده درجریان است، افزود: علاوه بر آن، آب آشامیدنی لوله‌کشی شهری نیز متصل شده و عملیات کلرزنی به آنها انجام شده است و سیستم آب آشامیدنی منطقه به دقت تحت نظارت دقیق قرار دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.61836s, 18q