پزشکیان با انتقاد از برکناری پیاپی رؤسای معاونت‌های وزارت بهداشت:

حوزه سلامت نیازمند ثبات مدیریتی است

۱۳۹۲/۰۱/۲۷ - ۱۱:۳۶ - کد خبر: 71472
سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه حوزه سلامت در شرایط کنونی تنها به آرامش و ثبات نیازمند است، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی باید اولویت اصلی کار خود را حل مشکلات حوزه سلامت به‌ویژه مشکلات دارو، بیماران خاص و پزشک خانواده قرار دهد.

مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با خانه ملت، با یادآوری افزایش موج برکناری معاونان وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی، گفت: با توجه به اینکه هم‌اکنون در آخر عمر دولت دهم قرار داریم، جابجایی مدیریتی به صلاح حوزه سلامت نیست.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برکناری رؤسای معاونت‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی تبعات بسیاری را برای حوزه سلامت به ‌دنبال دارد، افزود:‌ به‌طور حتم این‌ رؤسا در دوره مدیریتی وزیر بهداشت قبلی از تجربه مناسبی برخوردار شدند، بنابراین جابجایی رؤسای معاونت‌های این وزارتخانه در شرایط کنونی و با توجه به کوتاه بودن زمان مدیریتی هیچ تأثیری در حوزه سلامت کشور ندارد و حتی شاید موجب بروز مشکلاتی شود.

وی با اعلام اینکه حوزه سلامت در شرایط کنونی تنها به آرامش و ثبات نیازمند است، یادآور شد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی باید اولویت اصلی کار خود را حل مشکلات حوزه سلامت به‌ویژه مشکلات دارو، بیماران خاص و پزشک خانواده قرار دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه ناهماهنگی رؤسای معاونت‌ها با سیاست‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی دلیل مناسب و قانع‌کننده‌ای برای برکناری این افراد نیست، گفت:‌ این دلایل برای برکناری تعداد زیادی از معاونان درست نیست زیرا همه این افراد که با سیاست‌های این وزارتخانه ناهماهنگ نبودند، از این‌رو علت اصلی این برکناری را باید در جای دیگر جستجو کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس نهم، با انتقاد از وضعیت کنونی حوزه سلامت و سوء مدیریت مسئولان در بخش سلامت، یادآور شد: به‌طور حتم وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی باید با برنامه‌ریزی، جلوگیری از تنش و افزایش ثبات مدیریتی زمینه حل مشکلات این حوزه را فراهم کند.

لازم به ذکر است که محمدحسن طریقت‌منفرد وزیر بهداشت، درمان وآموزش‌پزشکی در چند ماه اخیر اقدام به برکناری معاونان سطح بالای خود مانند معاونت‌های طب سنتی، غذا و دارو، بهداشتی، پزشک خانواده و اورژانس کشور کرده این در حالی است که طریقت‌منفرد در آغاز سرپرستی خود اعلام کرد که تمام معاونان وزارتخانه قبلی در جایگاهشان باقی می‌مانند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.29324s, 18q