تشریح اقدامات بهداشت محیط در منطقه زلزله زده بوشهر

۱۳۹۲/۰۱/۲۸ - ۱۳:۰۲ - کد خبر: 71569

سلامت نیوز : رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدامات بهداشت محیط در منطقه زلزله زده بوشهر را تشریح کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر کاظم ندافی، جمعیت تحت پوشش خدمات بهداشت محیط در منطقه زلزله زده بوشهر را 6 هزار و 816 نفر در قالب 1577 خانوار اعلام کرد و گفت: از زمان وقوع زلزله تاکنون روزانه 13 نفر از کارشناسان و پرسنل بهداشت محیط خدمات لازم را به زلزله زدگان ارایه کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: تاکنون 2500 مترمکعب آب توسط همکاران بهداشت محیط کلرزنی شده است و بیش از 1000 مورد کلرسنجی انجام شده است. همچنین 410 نمونه آب، مورد آزمایش میکروبی قرار گرفته است.

دکتر ندافی افزود: تا امروز 65 کیلوگرم پرکلرین و 54 کیلوگرم انواع سموم برای گندزدایی و سمپاشی منطقه مورد استفاده قرار گرفته است و 175 هزار مترمربع از سطوح سمپاشی و طعمه گذاری شده است.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان این که پی گیری و نظارت لازم در زمینه جمع آوری و دفع پسماندهای منطقه توسط بهداشت محیط انجام شده است، افزود: کارشناسان بهداشت محیط استانهای معین نیز برای اعزام به منطقه زلزله زده آمادگی لازم را دارند و در این رابطه تجهیزات و امکانات مورد نیاز مناطق زلزله زده در زمینه بهداشت محیط توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بطور کامل تأمین شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.60989s, 18q