خوردن سير باعث بهبود وضعيت جريان خون می شود

۱۳۸۶/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7157
خوردن سير باعث بهبود وضعيت جريان خون می شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، سير ميزان گلوكز خون را پايين مي آورد و فشار سيستولي و دياستولي خون را كاهش مي‌دهد. همچنين داراي اثرات ضد ميكروبي، ضد سرطان، آنتي اكسيدان و تنظيم سيستم ايمني است.

سير جلوي تجمع پلاكتي را مي‌گيرد و در بيماري‌هاي آتروسكلروز نقش پيشگيري كننده و احتمالا درماني دارد.

اثرات درماني استفاده از سير شامل بهبود وضعيت جريان خون در بيماري‌هاي عروقي و درمان مقادير بالا رفته چربي خون است كه اغلب به واسطه رژيم غذايي ايجاد شده‌اند. البته بطور سنتي از سير براي رهايي از سرفه، سرماخوردگي و رينيت هم استفاده مي‌شود.

همچنين سير مي تواند به عنوان يك عامل كمكي در درمان هيپرليپيد، پيشگيري از آتروسكلروز وابسته به افزايش سن و هيپرتانسيون خفيف مورد استفاده قرار گيرد.

سير مورد منع مصرف شناخته شده‌اي ندارد. بعضي منابع متذكر شده‌اند كه سير نبايد پيش از جراحي مورد استفاده قرار گيرد زيرا ممكن است كه زمان خونريزي را افزايش دهد.

مصرف سير باعث افزايش اثرات ضد انعقادي وارفارين مي‌شود. از اين رو بيماراني كه از وارفارين استفاده مي كنند بايد به مصرف هم زمان سير و اثرات آن توجه داشته باشند. زيرا در بيماراني كه از سير و وارفارين به طور هم زمان استفاده مي كرده‌اند ، زمان تشكيل لخته خوني به دو برابر رسيده است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.77782s, 18q