انجام 410 نمونه آزمایش میکروبی از آبهای مناطق زلزله زده بوشهر

۱۳۹۲/۰۱/۲۸ - ۱۵:۳۴ - کد خبر: 71577
سلامت نیوز : رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، اقدامات بهداشت محیط در منطقه زلزله زده بوشهر را تشریح کرد و گفت: 2500 مترمكعب آب توسط همكاران بهداشت محیط كلرزنی و بیش از 1000 مورد كلرسنجی انجام شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر کاظم ندافی، جمعیت تحت پوشش خدمات بهداشت محیط در منطقه زلزله زده بوشهر را 6816 نفر در قالب 1577 خانوار اعلام کرد و گفت: از زمان وقوع زلزله تاكنون روزانه 13 نفر از كارشناسان و پرسنل بهداشت محیط خدمات لازم را به زلزله زدگان ارایه کرده اند.

وی در ادامه افزود: تاكنون 2500 مترمكعب آب توسط همكاران بهداشت محیط كلرزنی شده است و بیش از 1000 مورد كلرسنجی انجام شده است. همچنین410 نمونه آب، مورد آزمایش میكروبی قرار گرفته است.

ندافی افزود: تا امروز 65 كیلوگرم پركلرین و 54 كیلوگرم انواع سموم برای گندزدایی و سمپاشی منطقه مورد استفاده قرار گرفته است و 175 هزار مترمربع از سطوح سمپاشی و طعمه گذاری شده است.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه پیگیری و نظارت لازم در زمینه جمع آوری و دفع پسماندهای منطقه توسط بهداشت محیط انجام شده است، افزود: كارشناسان بهداشت محیط استانهای معین نیز برای اعزام به منطقه زلزله زده آمادگی لازم را دارند و در این رابطه تجهیزات و امكانات مورد نیاز مناطق زلزله زده در زمینه بهداشت محیط توسط دانشگاه علوم پزشكی بوشهر بطور كامل تامین شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.81018s, 18q