انتخاب رئیس سازمان نظام پزشکی براساس شأن و جایگاه ارزشمند پزشکان باشد

۱۳۹۲/۰۱/۲۸ - ۱۶:۵۵ - کد خبر: 71636
سلامت نیوز : سخنگوی کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه با خاتمه انتخابات سازمان نظام پزشکی به واسطه جایگاه ارزشمند پزشکان به عنوان نخبگان کشور انجام شد، اینک انتخاب رییس برای این سازمان مطرح می‌باشد، که این انتخاب باید براساس شأن و جایگاه ارزشمند پزشکان و همچنین شرایط و شاخص‌هایی می‌باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبر پزشکی ؛ سلیمان عباسی افزود: فردی که برای ریاست چنین سازمان NGO پر اهمیتی انتخاب می‌شود می‌بایست متمرکز در سازمان بوده و چند شغله نباشد و اصولاً در راستای برنامه‌ها و تحقق اهداف سازمان وقت کافی قرار دهد. همچنین مومن، معتقد، متخصص در خصوص سازمان و برنامه‌های آن و آگاه از امور مربوط به سازمان باشد. همچنین بتواند با تعامل مناسب و منطقی، ظرفیت و توانمندی‌های سازمان را در جهت تحقق اهداف منفی اجتماعی و درمانی افزایش دهد این شخص می‌بایست از مقبولیت و محبوبیت کافی برخوردار بود و بتواند عهده دار مدیریت این سازمان و پاسخگوی نیازهای جامعه و پزشکان باشد.

سکاندار این سازمان باید بتواند با تعامل خوب و ارتباط قوی با دانشگاه‌ها، وزارت بهداشت و مجلس شورای اسلامی، همراهی همه مسئولین را در ارتقاء سطح کیفی حوزه سلامت و رفع مشکلات آنان برآورده سازد.

نماینده مردم گنبد کاووس همچنین در بخش دیگر این گفت‌و‌گو با اشاره به انتخابات سال جاری ریاست جمهوری عنوان کرد: حتماً سازمان نظام پزشکی می‌بایست در موضوعات سیاسی براساس منویات مقام معظم رهبری گام بردارد و در یک حرکت جمعی آنطور که شایسته جامعه نخبگان کشور (پزشکان) می‌باشد، قدم بردارد. ضمن همراهی و جلب مشارکت این قشر از جامعه برای حضور تلاش مجدانه کنند.

وی تاکید کرد: جامعه پزشکی باید بداند در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی چقدر سهیم است. تشویق برای حضور و مشارکت در انتخابات، با هر گرایشی در جهتی که مقام رهبری بطور روشن اعلام داشته‌اند تکلیف سازمان است.

وی همچنین با اشاره به نامگذاری سال ۹۲ توسط مقام معظم رهبری تاکید کرد: همراهی و همفکری یکی از انتظارات مسئولان از سازمان است که در مسائل مهم و حساس کشور ورود آگاهانه داشته باشد و به عنوان بازوی نظام جمهوری اسلامی باری از مشکلات مردم را برداشته و یاری رساند.

عباسی ادامه داد: تاثیر گذاری جامعه پزشکان و سازمان نظام پزشکی در اجرایی شدن رهنمودهای مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جاری ۳ نکته و وظیفه مهم را در پی دارد: اول اینکه راه‌هایی را بررسی و ارائه دهند که بتواند هزینه کمتری برای حوزه درمان در پی داشته باشد مثلاً از ورود دستگاه‌های غیر ضروری که الزامی برای مردم ندارد جلوگیری نموده که موجب صرفه جویی ارزی و بکارگرفتن این سرمایه در جای مهم و نیاز اصلی مردم قرار گیرد.

وی افزود: دوم طراحی و برنامه ریزی برای تولیدات بهتر به ویژه در بحث دارو سازی، در واقع به جایی برسیم که در پایان سال ۹۲ در خصوص دستاوردهای علمی اقتصادی به جایگاه خوبی برسیم و همچنین مسائل و مشکلات مردم را درک و با آن همراه شوند و تلاش بر این باشد که از تحمیل هزینه‌های اضافه و غیر منصفانه جلوگیری شود که این تنها از طریق برنامه ریزی دقیق و کمک به تعرفه گذاری آگاهانه امکان پذیر است. باید راهکارهایی ارائه شود که گرفتن پول زیرمیزی پایان یابد و به این ترتیب به اقتصاد خانواده و ارتقاء سطح درمان و سلامت کمک شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین ضمن درخواست از سازمان نظام پزشکی برای حضور چشمگیر در انتخابات سال جاری عنوان کرد: نخبگان با جایگاه علمی و ارزشی خود به حوزه خود محدود نباشند و با قدرت در راستای حمایت از ارزش‌های انقلاب در مسائل کلان کشور اهتمام جدی ورزند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.98807s, 18q