خارج‌کردن تومور 19 کیلویی از شکم یک زن 40 ساله

۱۳۹۲/۰۱/۲۹ - ۱۰:۵۲ - کد خبر: 71688

سلامت نیوز : پزشکان گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق شدند تومور 19 کیلویی را از شکم یک بیمار خارج کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر احسان سلطانی عضو گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جراح این بیمار در این زمینه اظهار داشت: ‌این عمل بر روی یک خانم 40 ساله در مرکز آموزشی، پژوهشی درمانی طالقانی مشهد با موفقیت انجام شد.

وی با اشاره به اینکه بیمار با علائمی از جمله بزرگ شدگی شکم و ناتوانی در راه رفتن به کلینیک بیمارستان طالقانی مراجعه کرده بود، اظهار داشت: پس از انجام اقدامات تشخیصی و تصویربرداری از شکم بیمار مشخص شد که توموری وسیع شکم بیمار را فرا گرفته است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه تومور از نوع لیو میو سارکوم (بدخیم ) بود که بین واژن و مثانه را فرا گرفته بود، افزود: همزمان با برداشت این تومور وسیع ، رحم بیمار نیز برداشته شد.

دکتر سلطانی حال عمومی بیمار را مطلوب اعلام کرد و اظهار داشت: ‌در حال حاضر این بیمار در بخش مراقبتهای ویژه مرکز بستری و رژیم غذایی عادی نیز برای وی آغاز شده است.

عضو گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی مشهد علت بروز این نوع تومورها را نامشخص اعلام کرد و گفت: این توده ها بدون علامت هستند اما توجه به بهداشت و مراجعه منظم به پزشکان متخصص زنان ضروریست و بروز احساس پری شکم، احساس سنگینی در لگن، اختلال در دفع مزاج و سیری زودرس از جمله علائم این بیماری به شمار می رود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.52643s, 18q