وضعیت داروهای "ام اس" در بازار دارویی کشور

۱۳۹۲/۰۱/۲۹ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 71691

سلامت نیوز : نایب رییس انجمن ام‌اس گفت: برخی داروهای مبتلایان به ام‌اس به صورت متناوب کمیاب می‌شود، البته در حال حاضر داروهایی مانند "اوونکس" در بازار موجود است.

دکتر محمدعلی صحرائیان در گفت‌وگو با (ایسنا)، افزود: از هفته گذشته داروی "ربیف" نیز از گمرک ترخیص و در بازار توزیع شده است.

وی درباره افزایش قیمت داروهای مبتلایان به این بیماری، گفت: قیمت داروهای مبتلایان به ام‌اس به تدریج افزایش یافته است. به عنوان نمونه در ابتدای ورود ربیف به بازار، قیمت 12 آمپول آن 90 هزار تومان بود. اما در حال حاضر بیماران باید بابت خرید این دارو ماهانه 500 هزار تومان بپردازند.

صحرائیان درباره پیگیری‌های انجمن ام‌اس برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروهای مورد نیاز بیماران، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده از وزارتخانه‌های رفاه اجتماعی و بهداشت خوشبختانه در بهمن ماه سال گذشته داروهای "گلاتیرامر استات" و "تای‌سابری" تحت پوشش بیمه قرار گرفت. داروی گلاتیرامر استات در بازار توزیع شده، اما تای‌سابری هنوز در اختیار بیماران قرار نگرفته است.

وی افزود: گلاتیرامر استات از جمله داروهایی است که مبتلایان به ام‌اس باید آن را به مدت طولانی مصرف و روزانه یک آمپول آن را تزریق کنند. این بیماری موجب کاهش عود بیماری می‌شود. "تای سابری" نیز دارویی موثر در کاهش پیشرفت و عود بیماری است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.42507s, 18q