كاربرد دارو در 80 درصد روش‌هاي درمان ناباروري

۱۳۸۶/۰۶/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7171
كاربرد دارو در 80 درصد روش‌هاي درمان ناباروري

دكتر نوروزي در گفت وگو با ایسنا، روش‌هاي درمان ناباروري را شامل درمان ساده و دارويي، درمان تداخل دارو با روش‌هاي ديگر (IUI) و درمان‌هاي پيچيده‌تر(IVS) برشمرد و گفت:‌ در روش‌هاي پيچيده نيز 30 درصد هزينه درمان به تامين داروها تعلق مي‌گيرد.


وي با اعلام اين كه در هر دوره درماني، روش ساده درمان ناباروري با استفاده از دارو پنج تا 20 درصد نتيجه مثبت به همراه دارد، يادآور شد: در روش‌هاي پيچيده درماني، امكان موفقيت از20 تا 40 درصد برآورد مي‌شود.


رييس انجمن باروري و ناباروري با تاكيد بر نقش اساسي دارو در درمان ناباروري و لزوم پيگيري مستمر درمان گفت: در حال حاضر با همكاري مطلوب مسوولان كشور، داروهاي مورد نياز درمان ناباروري در دسترس بيماران قرار دارند.


نوروزي همچنين با بيان اين كه آموزش مصرف داروهاي درمان ناباروري بسيار پيچيده است، گفت: با اين وجود، بيماران در روند درمان خود همكاري مطلوبي را با پزشكان برقرار مي‌كنند.

وي به وجود 40 مركز درمان ناباروري در كشور اشاره كرد و افزود:‌ با آموزش‌هايي كه در اين مراكز به زوج‌هاي نابارور داده مي‌شود، فرهنگ استفاده از داروهاي ناباروري به خوبي در بين اين افراد رواج دارد.


رييس انجمن باروري و ناباروري در ادامه به ايسنا گفت: بر اين اساس، سوء مصرف، مصرف خود سرانه و مصرف بي رويه داروي ناباروري در كشور وجود ندارد.

نوروزي در پايان ضمن ابراز خرسندي از تمهيدات مسوولان كشور در مورد داروهاي درمان ناباروري، تداوم نظارت بر اين داروها و جلوگيري از بروز نقصان در توزيع داروهاي درمان ناباروري را خواستار شد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
akbar
ویتامین ها و ذاروهای که در درمان iui بهتر است استفاده کنیم چیست یک بار انجام ناموفق داشته ایم. با تشکر
0.2411s, 20q