محققان دریافتند:

تاثیر جراحي مغز در درمان پارکينسون

۱۳۹۲/۰۱/۳۰ - ۰۰:۴۱ - کد خبر: 71712
سلامت نیوز :نتايج يک مطالعه جديد نشان مي‌دهد عمل جراحي مغز نه‌تنها بر آن دسته از مبتلايان به پارکينسون که درمان دارويي بر آنها بي‌اثر است تأثير مي‌گذارد، بلکه در بيماران جوانتر نيز پاسخ مي‌دهد و روند بيماري را کند مي‌کند.

به گزارش روابط عمومي راديو سلامت ،تا کنون عمل جراحي کاشتن‌ محرکهاي عمقي مغز، بر آن دسته از مبتلايان به پارکينسون اجرا مي‌شد که بيشتر از ۶۰ سال سن داشتند و دارو در بهبود بيماري آنها بي‌اثر بود؛ اما نتايج اين مطالعه که به‌همت عصب‌شناسان آلماني و فرانسوي انجام شده، نشان مي‌دهد اين عمل در بيماران جوانتر نيز موثر است.

محققان اين بررسي را روي بيماراني انجام دادند که به‌طور متوسط ۵۲ سال سن داشتند و دست‌کم ۷ سال و نيم به پارکيسنون مبتلا بودند. بيماران به‌مدت دو سال زير نظر قرار داشتند. نيمي از آنها تنها دارو مصرف مي‌کردند و نيم ديگر، علاوه بر مصرف دارو، تحت عمل جراحي کاشت محرک مغزي قرار گرفتند.

نتيجه اين بود که: «کيفيت زندگي بيماران پس از کار گذاشتن محرک در مغز، در قياس با بيماراني که تنها دارو مصرف مي‌کردند، به‌وضوح بهتر شد». تحرک اين بيماران به‌ميزان ۵۳ درصد و کيفيت زندگي و فعاليت روزانه آنها ۳۰ درصد بهبود يافت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.64035s, 18q