اورژانس تهران:

ترافیک، عامل تأخیر اورژانس در حادثه تصادف بزرگراه حکیم بود

۱۳۹۲/۰۱/۳۰ - ۱۱:۲۸ - کد خبر: 71745
سلامت نیوز: اورژانس تهران اعلام کرد: اورژانس تهران بعد از اطلاع ازحادثه تصادف بزرگراه حکیم تقاطع یادگار که به مرگ یک نفر منجر شد، ۵ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام کرد اما به علت ترافیک شدید آن محدوده، با تأخیر مواجه شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، در پی انتشار خبری مبنی بر تأخیر 40 دقیقه ای اورژانس جان مصدوم تصادفی را در بزرگراه حکیم گرفت، روابط عمومی اورژانس تهران پاسخی ارائه کرد.

در جوابیه اورژانس تهران آمده است: روز سه‌شنبه  ۲۷ فروردین ساعت 19:04 تصادفی در بزرگراه یادگار خروجی حکیم به اورژانس تهران گزارش شد که بل فاصله 2دستگاه آمبولانس از نزدیکترین پایگاهها به محل اعزام شد.

بانزدیک شدن آمبولانس‌ها به محل حادثه و برخورد با ترافیک سنگین  وغیر قابل عبور؛ موضوع سریعاً به مرکز پیام اعلام شد و مرکز پیام اورژانس تهران هم ۳ آمبولانس دیگر از مسیرهای مختلف که امکان دسترسی داشته باشد به محل اعزام کرد.

در مجموع 5دستگاه آمبولانس از محلهای مختلف اعزام شد اما ترافیک به قدری سنگین و پیچیده بود که به هیچ عنوان رسیدن در زمان کم به محل میسر نشد.با این حال پس از رسیدن اولین آمبولانس به محل ۲ مصدوم حادثه را بررسی و فوت یکی از آنها را بر اثر شدت بسیار زیاد جراحات اعلام و نفر دیگر را با انجام اقدامات مناسب درمانی به بیمارستان حضرت رسول (ص) منتقل کردند.

پیش از این سرهنگ حسنوند، رئیس پلیس بزرگراه‌های شهر تهران اعلام کرده بود: در ساعت 19:05 دقیقه شب سه‌شنبه در بزرگراه شهید حکیم مسیر شرق به غرب بعد از تقاطع بزرگراه یادگار امام(ره) بر اثر برخورد یک دستگاه کامیونت با یک دستگاه پراید و یک‌دستگاه پژو، یک نفر جان خود را از دست داد و 2 نفر مجروح شدند.

وی در خصوص نحوه به وجود آمدن این حادثه گفت: یک‌دستگاه کامیونت که در مسیر شمال به جنوب بزرگراه یادگار امام در حال حرکت بود که وارد بزرگراه حکیم به سمت غرب شد و پس از برخورد با یک‌دستگاه پراید و همچنین برخورد با گاردریل کنار بزرگراه به یک‌دستگاه پژو که به علت نقص فنی در حاشیه بزرگراه توقف کرده بود، برخورد کرد که یک جوان حدود 25 ساله را زیر گرفت و پس از طی مسیر چند متری متوقف ‌شد.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه تیم پلیس بزرگراه در محل مستقر بود، سریعاً پس از حضور در صحنه تصادف مشخص شد که فرد آسیب دیده زنده است و از ناحیه سر دچار مصدومیت شدید شده است.

بلافاصله با مرکز اورژانس تهران در ساعت 19:05 دقیقه تماس گرفته ‌شد اما عوامل اورژانس پس از 40 دقیقه در ساعت 19:45 در محل حاضر شدند که متأسفانه در این مدت این فرد جان خود را از دست می‌دهد.

سرهنگ حسنوند در خصوص علت این حادثه گفت: علت اصلی حادثه توسط کارشناسان پلیس راهور در دست بررسی است اما ظواهر امر نشان‌دهنده نقص فنی کامیونت در سیستم ترمز خودرو بوده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26149s, 18q