ورزش كلید نجات آلزایمری ها

۱۳۹۲/۰۱/۳۰ - ۱۳:۱۸ - کد خبر: 71764
ورزش كلید نجات آلزایمری ها
سلامت نیوز: پزشکان به خانواده ها و افرادی که مبتلا به بیماری آلزایمرهستند توصیه می کنند تا زمانی که بیماری کاملا پیشرفت نکرده است، ورزش کردن را برای سلامتی خود و اعضای خانواده فراموش نکنند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، افرادی که به بیماری آلزایمر دچار می شوند، به مرور زمان دچار مشکلات متعددی می شوند، در عین حال افسردگی ناشی از ابتلا به این بیماری سبب می شود تا برخی افراد انگیزه لازم برای تلاش و مبارزه با بیماری را از دست بدهند.

گفتنی است، ورزش کردن های ملایم با صلاحدید پزشک سبب افزایش سلامتی افراد و جلوگیری از بروز مشکلات دیگری مانند حملات و بیماری های قلبی عروقی و مشکلات حرکتی و در نهایت از کار افتادگی و معلولیت در افراد می شود.

اغلب افراد مبتلا به آلزایمر در نهایت به خاطر از کار افتادگی و معلولیت و بیماری های جانبی فوت می کنند که با ورزش کردن می توان جلوی بروز این مشکلات را گرفت و در نتیجه نگهداری بیمار برای اطرافیان آنها آسانتر شود.

فرد مبتلا به آلزایمر با ورزش کردن می تواند توانایی مسواک زدن و بالا و پایین رفتن از پله ها را در خود حفظ کند و کمتر دچار شکستگی در اثر سقوط شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.61732s, 18q