موفقیت انجمن آلزایمر ایران در کسب تاییدیه و گواهی نامه انجمن آلزایمر جهانی

۱۳۹۲/۰۱/۳۱ - ۱۱:۵۰ - کد خبر: 71804
سلامت نیوز: در مسابقه ای که از سوی انجمن آلزایمر جهانی و موسسه مِت لایف برگزار شد، پروژه  انجمن آلزایمر ایران که آموزش و اطلاع رسانی بیماری آلزایمر به کودکان پایه پنجم منطقه 2 تهران بود در گروه کشورهای اروپایی، خاورمیانه و آفریقا به عنوان پروژه ای برگزیده انتخاب گردیده و گواهی نامه دریافت نمود.

به گزارش سلامت نیوز، هدف اصلی از اجرای این پروژه، افزایش شناخت کودکان نسبت به دمانس و عوامل پیشگیرانه، آموختن نحوه رفتار با فرد مبتلا به دمانس در خانواده و همچنین حمایت از والدین در امر مراقبت از فرد مبتلا و  در نتیجه کاهش مشکلات ناشی از بیماری و ارتقاء بهداشت روانی خانواده بود.
همچنین اطلاع رسانی و آموزش سایر افراد خانواده، کسب آمار تقریبی از مبتلایان، نیازسنجی، آشنایی افراد با انجمن آلزایمر ایران و جذب افراد علاقمند به فعالیت داوطلبانه از دیگر اهداف پروژه بودند.
پس از جلسات توجیهی متعدد با مدیران سازمان آموزش و پرورش استان تهران، انجمن آلزایمر ایران موفق به اخذ موافقت و جلب همکاری سازمان، مبنی بر اطلاع رسانی و آموزش کودکان پایه پنجم ابتدایی یک منطقه از مناطق 24 گانه تهران گشت. بدین منظور منطقه2 از طرف آموزش و پرورش پیشنهاد گردید که پس از انتخاب منطقه، از میان 122 دبستان منطقه مذکور، 44 مدرسه به شیوه تصادفی خوشه ای انتخاب گردیدند. سپس در طی 2 هفته (هفته ای 1 جلسه و هر جلسه 3 ساعت) مربیان بهداشت مدارس مذکور، آموزش حضوری جامع و کاملی در رابطه با بیماری آلزایمر توسط کارشناسان متخصص انجمن، دریافت نمودند.
پس از جلسه توجیهی، بسته های آموزشی همراه با پرسشنامه های نظرسنجی در اختیار مربیان آموزش دیده برای ارائه به دانش آموزان مدارس مذکور(4500 دانش آموز) قرار گرفت. پس از گذشت یک ماه پرسشنامه ها جمع آوری گردید. تعداد 1554 پرسشنامه به انجمن بازگشته و بررسی گشت. مطابق با اظهارنظرهای بدست آمده، طرح موردنظر موثر بود و ضمن افزایش آگاهی نسبت به دمانس در کودکان و سایر افراد خانواده، موجب شناخته شدن خدمات انجمن و بدست آوردن آمار تقریبی گشت .
در زمستان 1391 انجمن آلزایمر ایران پروژه آموزش و اطلاع رسانی بیماری آلزایمر به کودکان پایه پنجم منطقه 2 تهران را در مسابقه ای که از سوی انجمن آلزایمر جهانی و موسسه مِت لایف برگزار شد، معرفی نمود. در این مسابقه، پروژه مذکور- در گروه کشورهای اروپایی، خاورمیانه و آفریقا-  به عنوان پروژه ای برگزیده انتخاب گردیده و گواهی نامه دریافت نمود.
لازم به ذکر است انجمن آلزایمر ایران، سازمان آموزش و پرورش، بیمه کارآفرین و بانک کارآفرین گروه های همکار در این پروژه بودند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16026s, 18q