کنگره سالانه انجمن جراحان کودکان ایران برگزار می شود

۱۳۹۲/۰۱/۳۱ - ۱۳:۴۷ - کد خبر: 71828
سلامت نیوز : بیست و یکمین کنگره سالانه انجمن جراحان کودکان ایران با محوریت "نقص تکاملی و بیماریهای اکتسابی دستگاه ادراری و تناسلی"، طی روزهای 15 تا 18 اردیبهشت ماه امسال و همزمان با کنگره سالانه جامعه جراحان ایران در مرکز همایشهای رازی برگزار می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر جواد نصیری دبیر این کنگره با اعلام این خبر گفت: هدف از برپایی این کنگره تبادل تجربیات در زمینه شیوه های نوین درمان بیماری های مختلف کودکان در حوزه دستگاه ادراری و تناسلی میان متخصصان داخل و خارج کشور است.

وی ادامه داد: انجمن جراحان کودکان ایران با همکاری مرکز تحقیقات جراحی کودکان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مراکز جراحی کودکان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور نسبت به برپایی این کنگره اقدام کرده است.

به گفته نصیری، رشته جراحی کودکان تمام زمینه های جراحی کودکان را به جز جراحیهای مربوط به قلب، مغز، چشم و ارتوپدی از بدو تولد و در مواردی پیش از تولد تا 18 سالگی در بر می گیرد.

وی افزود: انجمن جراحان کودکان ایران همه ساله موضوعی را به عنوان موضوع کنگره خود انتخاب می کند که با توجه به اهمیت و شیوع بیماریهای اکتسابی (بیماریهایی که کودک پس از تولد بدان دچار می شود) و نقص تکاملی دستگاه ادراری در میان کودکان این مورد را به عنوان موضوع بیست و یکمین کنگره سالانه انجمن جراحان کودکان ایران، انتخاب کرده است.

دبیر بیست و یکمین کنگره سالانه انجمن جراحان کودکان ایران تصریح کرد: در کنگره امسال قرار است 60 مقاله درارتباط با مشکلات سیستم ادراری، تنگی های حالب به لگنچه، اکستروفی مثانه (بازماندن مثانه از دوران جنینی)، اختلالات مجاری ادرار و ریفلاکس (برگشت ادرار به مثانه) و ابهام جنسی در نوزادان و کودکان و نحوه برخورد با این بیماریها مطرح شود.

وی با اشاره به اینکه در این کنگره بحث مفصلی در زمینه تشخیص و درمان بیماری های نقص تکاملی جنین و جدیدترین روشها در درمان فتق کشاله ران، نقص تکاملی مقعد و دستگاه ادراری با استفاده از لاپاراسکوپی از سوی سخنرانان ارایه خواهد شد، اضافه کرد: در این کنگره روشهای مختلف جراحی در اختلالات حرکتی مثانه، جراحی جنین و موضوع مولکولار بیولوژی در تومور ویلمز از سوی سخنرانان داخل و خارج کشور مطرح خواهد شد.

در این کنگره همچنین مباحث مربوط به عفونتهای ادراری، بی اختیاری ادراری، شب ادراری، سنگهای ادراری در کودکان، ختنه و سرطانهای دستگاه ادراری تناسلی کودکان نیز عنوان خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.53502s, 18q