طرح‌های عجولانه در حوزه سلامت به نظام بهداشت و درمان ضربه می‌زند

۱۳۹۲/۰۱/۳۱ - ۱۶:۰۷ - کد خبر: 71854

سلامت نیوز : حمیدرضا عزیزی امروز در گفت‌و‌گو با فارس اظهار کرد: برنامه‌ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌ پزشکی مبنی ‌بر واگذاری مدیریت بیمارستان‌ها به پزشکان و پرسنل می‎تواند مشکلات بسیاری به بار آورد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان توان حل مشکلات بیمارستان‌های دولتی را ندارد، گفت:‌ با توجه به اینکه بیمارستان‌های دولتی به‌علت مشکلات مالی در حال ورشکستگی هستند، این وزارتخانه با واگذاری مدیریت به اشخاص به‌دنبال سرپوش گذاشتن بر مشکلات این بیمارستان‌ها است.

عزیزی با اشاره به مشکلات فراروی بیمارستان‌های دولتی، ادامه داد: هم‌اکنون بیمارستان‌ها به‌ویژه بیمارستان‌های دولتی با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند و این موضوع می‎تواند مشکلات آن‌ها را تشدید کند.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به طور حتم وضعیت تأسف‌بار این مراکز وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی را بر آن داشته که مسئولیت حمایتی خودش را به اشخاص واگذار کند.

عزیزی با بیان اینکه طرح‌های عجولانه مسئولان حوزه سلامت به نظام بهداشت و درمان ضربه می‌زند، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی باید به جای این اقدامات، به‌دنبال حل ریشه‌ای مشکلات حوزه سلامت باشد.

وی خاطرنشان کرد: صورتی که بیمارستان‌ها به پرسنل واگذار شود، این مراکز به تدریج به سمت خصوصی شدن گام بر می‌دارند، از این‌رو با چنین اقدامی شرایط بیماران در آینده مشکل می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، سوء‌مدیریت مسئولان بالادستی را عامل اصلی مشکلات بیمارستان‌ها برشمرد و اظهار کرد: مشکلات کنونی بیمارستان‌ها هیچ ربطی به مدیریت این مراکز ندارد بلکه ریشه اصلی مشکلات کنونی این مراکز را باید در سوء‌مدیریت مسئولان بالادستی جستجو کرد.

عزیزی بر ضرورت تدوین برنامه‌ای متناسب با شرایط کشور برای برای حل مشکلات حوزه بهداشت و درمان، افزود: به‌طور حتم فرار از مشکلات راه مناسبی برای این وزارتخانه نیست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.15065s, 18q