تب یونجه و آلرژی‌های بهاری بیماری‌های شایع فصل بهار

۱۳۹۲/۰۲/۰۱ - ۱۰:۳۱ - کد خبر: 71867
تب یونجه و آلرژی‌های بهاری بیماری‌های شایع فصل بهار
سلامت نیوز : یک متخصص آسم و الرژی با اشاره به اینکه آلرژی و بیماری‌های ویروسی در ابتدا شباهت‌های بسیاری به یکدیگر دارند، گفت: در درمان بیماری‌های تنفسی نباید از آنتی بیوتیک‌ها استفاده کرد زیرا ضمن تشدید بیماری، بدن نیز در برابر آنتی بیوتیک‌ها مقاوم می‌شود.

دکتر رسول نصیری متخصص آسم و آلرژی در گفت وگو با ایسنا ، اظهار داشت: تب یونجه و مجموعه‌ای از حساسیت‌های بهاری افرادی که زمینه آلرژی یا همان حساسیت را دارند در این فصل به شکل سرفه، عطسه، خارش و سوزش بدن و ریزش اشک آزار می دهد.

وی ایجاد التهاب در مسیرهای هوایی فوقانی همچون بینی، سینوس‌ها، اطراف حلق و مجرای گوش را از علایم بیماری آلرژی دانست و افزود: فردی که به لحاظ ژنتیکی دارای زمینه ابتلا به آلرژی باشد در فصل بهار و در مواجهه با عوامل آلرژی زا همچون درختان، چمن‌ها، علف‌های هرز که عمدتا در این فصل شروع به گرده‌افشانی می‌کنند بیشتر دچار مشکلات حساسیتی می‌شود.

این متخصص آسم و آلرژی با اشاره به اینکه در بیمارانی که مبتلا به نوع شدیدتری از آلرژی هستند ممکن است نشانه‌هایی از آسم و تنگی نفس نیز دیده شود، اظهار داشت: خس خس سینه و سرفه‌های مکرر می‌تواند از علایم بروز آلرژی شدید باشد.

دکتر نصیری با بیان اینکه بیماری‌هایی که به دلیل آلرژی و حساسیت در فرد ظاهر می‌شود نشانه‌هایی بسیار شبیه بیماری‌های ویروسی از قبیل سرماخوردگی دارند، گفت: یکی از تفاوت‌ سرماخوردگی و آلرژی این است که بیماران مبتلا به سرماخوردگی معمولا دچار تب می‌شوند درحالی که این موضوع در بیمارانی که مشکل آلرژی دارند صادق نیست.

وی با بیان اینکه در صورت عدم مشاهده ترشحات چرکی و تب نسبت به ابتلای به سرماخوردگی باید با شک و تردید نگاه کرد، گفت: در بسیاری از موارد مشاهده می‌شود که بیماری‌های تنفسی تحت درمان با عوامل آنتی بیوتیکی قرار می‌گیرد در حالی که این مسئله ضمن تشدید بیماری موجب ایجاد مقاومت آنتی بیوتیکی در بدن می شود.

این متخصص آسم و آلرژی با اشاره به اینکه اساس تشخیص بیماری‌های آلرژی بر دریافت اطلاعات و شرح حال دقیق از بیمار است، بیان کرد: علاوه بر انجام معاینات و رد کردن بیماری‌هایی که علایم مشابه با این بیماری دارند باید تست‌های تشخیصی آلرژی نیز از بیمار گرفته شود تا ضمن تایید تشخیص نوع بیماری با شناسایی عوامل تشدید کننده و اجتناب از برخورد با آن به درمان آلرژی اقدام کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.06859s, 18q