چگونه دست‌های جوان‌تری داشته باشیم

۱۳۹۲/۰۲/۰۱ - ۱۱:۱۷ - کد خبر: 71874
سلامت نیوز : بخوانید و اجازه ندهید دست‌ها پرده از راز سن بردارند... اول از همه، این نکته مهم که آیا به دست‌هایتان توجه می‌کنید؟ دست‌ها همیشه در معرض دید هستند، با آنها تلفن همراه خود را نگه می‌دارید، با آدم‌ها دست می‌دهید، و قاشق و چنگال را تا انتهای غذا در دست می‌گیرید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شرق ؛ افراد زیادی را می‌شناسیم که از بهترین و حتی گران‌ترین محصولات بهداشتی برای پوست صورت خود استفاده می‌کنند اما از پوست دست خود غافل هستند. آنچه مطالعه خواهید کرد برخی مشکلات پوستی و اقدامات درمانی متعاقب آن است که پوست دست را مانند صورت هدف قرار می‌دهد.

لکه‌های قهوه‌ای
این‌گونه لکه‌ها پیامد تابش نور آفتاب هستند. به همین دلیل تعداد این لکه‌ها در پشت دست بسیار بیشتر از داخل مچ است. لکه‌های تازه پیدا شده را می‌توان با کرم‌های روشن‌کننده موجود در داروخانه‌ها یا نسخه‌ای درمان کرد اما لکه‌های قدیمی و پایدار فقط به وسیله متخصصان پوست با بهره‌گیری از تکنولوژی جدید قابل برداشتن هستند. اگر لکه تیره باشد، لیزر می‌تواند رنگدانه را هدف قرار دهد.

پوست چروکیده
چروکیدگی پوست دست ناشی از نازک‌شدن لایه کلاژن است. برای تقویت کلاژن پوست، کرمی خریداری و استفاده کنید که حاوی رتینول یا اسیدهای آلفا هیدروکسی و البته اسید لاکتیک نیز باشد تا به نرمی بافت پوست دست نیز کمک کند. هنگامی که استفاده از کرم به‌تنهایی کفایت نمی‌کند، لایه‌برداری شیمیایی توصیه می‌شود که هم اثرات مخرب آفتاب و هم پوست مرده را برداشته و پوست جوان‌تر می‌شود.

دست‌های استخوانی با رگ‌های برجسته
این حالت نتیجه کاهش چربی زیرپوستی در اثر گذر زمان است. به دست کودکان نگاه کنید، دست‌های آنها به علت لایه چربی طبیعی زیر پوستی گوشتالو است؛ هنگامی که این چربی به مرور زمان از دست می‌رود، استخوان‌ها و رگ‌های خونی به وضوح دیده می‌شوند. در برخی موارد، درمان از طریق تزریق چربی خود بیمار- یا یک محصول حجم‌دهنده دیگر- انجام شده که می‌تواند حالت گوشتی بودن را احیا و استخوان‌ها و رگ‌ها را بپوشاند.

افزایش ناباروری مردان با غذاهای آماده
رییس مرکز تحقیقات سلولی صارم گفت: «تغییر سبک زندگی طی سال‌های اخیر و گسترش مصرف غذاهای آماده (فست‌فود) و به طور کلی تغذیه ناسالم یکی از دلایل آسیب به توان تولیدمثلی مردان جوان و افزایش ناباروری در میان آنان است.»دکتر ابوطالب صارمی با اعلام این مطلب افزود: «یافته‌های پژوهش‌های انجام‌شده، نشان می‌دهد مواد غذایی ناسالم سبب آسیب به اسپرم‌ها (سلول‌های جنسی مردانه) در مردان سالم شده و کیفیت تولید مثل آنان را نسبت به مردانی که غذاهای سالم مصرف می‌کنند، نامطلوب کرده است. نتایج یافته‌های پژوهشی نشان می‌دهد مصرف چربی‌های ترانس (چربی‌های غیراشباعی) علاوه بر خطر ابتلا به بیماری‌های عروق کرونر (عروق قلب) سهم زیادی در آسیب‌رسانی به توان تولید مثلی مردان جوان دارد.» دکتر صارمی به غیر از مصرف غذاهای آماده از انواع آلاینده‌های محیطی که ناشی از زندگی شهرنشینی است، نام برد و تصریح کرد: «آلاینده‌های محیطی مانند آلودگی هوا، آب، مواد شیمیایی در محیط‌های شغلی و زندگی، پرتوها و تشعشعات محیطی، همه و همه سبب شده که نه‌تنها حجم که کیفیت اسپرم‌ها نیز کاهش یابد که این عوامل تاثیر نامطلوبی بر ناباروری بر جای گذاشته است. «وی خاطرنشان کرد: با توسعه دانش پزشکی در زمینه درمان ناباروری به کمک شیوه‌های جدید از قبیل‌ ای‌یو‌ای،‌ ای‌وی‌اف، میکرواینجکشن و دیگر روش‌ها به طور طبیعی باید، شاهد کم شدن آمار ناباروری باشیم، اما به دلیل رشد و توسعه شهرنشینی و تغییر سبک زندگی از سوی دیگر شاهد افزایش ناباروری از سوی مردان هستیم که انتظار می‌رود با تغییر سبک زندگی تا حد زیادی شانس بارداری و باروری را افزایش داد.»
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19792s, 18q