40 درصد از مبتلایان به آلرژی فصلی در کودکان دیده می‌شود

۱۳۹۲/۰۲/۰۱ - ۱۶:۴۰ - کد خبر: 71936

سلامت نیوز : علی معینی در گفت‌وگو با فارس ، با یادآوری اینکه پنج الی هفت درصد افراد جامعه به آلرژی فصلی دچار می‌شوند، گفت: 40 درصد از مبتلایان به آلرژی فصلی بهار در کودکان دیده می‌شود.

معینی با بیان اینکه سرماخوردگی و آلرژی فصلی دو مقوله جدا از هم هستند، خاطرنشان کرد: گلودرد و ترشحات چرکی که از بینی خارج می‌شود تنها در سرماخوردگی وجود دارد که در حساسیت فصلی دیده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه آلرژی به دو دسته فصلی و غیرفصلی تقسیم می‌شود در خصوص آلرژی فصلی گفت: این آلرژی یک نوع حساسیت به عوامل محرک‌زا است که با عطسه، آبریزش بینی و خارش مخصوصا در نواحی چشم همراه است.

این فوق‌تخصص بیماری‌های تنفسی با اشاره به اینکه نگهداری حیوانات در منزل موجب افزایش ابتلا به آلرژی‌های غیرفصلی می‌شود، ادامه داد: نگهداری حیوانات در منازل جدا از ایجاد بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان موجب ابتلا به آلرژی‌های غیرفصلی می‌شود که براثر وجود موی این حیوانات در فضای منزل به وجود می‌آید.

به گفته این پزشک، وجود مواد کپک‌زده در غذا و مصرف برخی از موادغذایی موجب پدیدارشدن تظاهرات بالینی آلرژی در افراد می‌شود.

وی افزود: در 40 درصد آلرژی و حساسیت‌های فصلی، علائم آسم دیده می‌شود و در 70 درصد بیماران مبتلا به آسم علائمی شبیه به آلرژی‌های فصلی مشاهده می‌شود.

معینی استفاده از قلیان به همراه توتون کپک‌زده را عاملی دیگر در ابتلا به آلرژی بیان کرد.

این پزشک با بیان اینکه بدن انسان همواره در مقابل عوامل محرک‌زا از خود واکنش نشان می‌دهد، آلرژی ‌فصلی یا زکام بهاره را امری طبیعی بیان کرد و درمان دارویی آن‌را استفاده از آنتی‌هیستامین‌ها به منظور از بین رفتن التهاب بینی و خارش عنوان کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.14655s, 18q