آغازي بر درمان قطعي ايدز

۱۳۹۲/۰۲/۰۱ - ۲۳:۳۵ - کد خبر: 71942
سلامت نیوز :پژوهشگران علوم پزشکي در امريکا مي‌گويند موفق شده‌اند کودکي را که از زمان تولد در بدنش ويروس ايدز وجود داشته، درمان کنند.

به گزارش روابط عمومي راديو سلامت ، به‌گفته اين پژوهشگران، آنها دوره درمان اين کودک را 30 ساعت پس از تولدش آغاز، و از داروهاي استاندارد استفاده کرده‌اند.

داروهاي اين دختر که اکنون دو سال و نيم سن دارد، متوقف شده و تا کنون علائمي از عفونت بروز نکرده است. با اين حال گفته مي‌شود بايد آزمايشهاي بيشتري انجام گيرد تا مشخص شود اينگونه درمان در کودکان ديگر نيز نتيجه‌بخش است. اما اين نتيجه مي‌تواند آغازي براي درمان اچ‌آي‌وي-ايدز در کودکان باشد.

اين موفقيت نشان مي‌دهد درمان زودهنگام و شديد در کودکان مي‌تواند بسيار مفيد باشد و از تکثير ويروس و آلوده شدن سلولهاي بدن جلوگيري کند. آزمايشها نشان مي‌دهند اين کودک ديگران را مبتلا نمي‌کند و تمام آزمايشهايش هم منفي بوده و به درمان کامل، بي‌اندازه نزديک است.

با اين حال، هنوز نمي‌توان به‌يقين گفت ويروس از بدن او ريشه‌کن شده و شايد بعدها نشانه‌اي از آن يافت شود. اما اگر کودک در آينده علائم بيماري در خود نشان ندهد، دومين مورد گزارش‌شده از درمان اچ‌آي‌وي-ايدز در دنيا خواهد بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.91681s, 18q