مصرف درازمدت قرص‌های ویتامین E مضر است

۱۳۹۲/۰۲/۰۲ - ۱۵:۰۸ - کد خبر: 72021

سلامت نیوز :  یک متخصص پوست و مو گفت: افرادی که به دلایلی قادر به مصرف میوه‌ها و سبزیجات نیستند بهتر است قرص‌های ویتامین را تنها در مدتی کوتاه و به صورت متناوب مصرف کنند.

دکتر ریحانه مهرگان در گفت وگو با ایسنا ، با اشاره به اینکه مصرف قرص‌های ویتامین E مانند تیغ دو لبه است، گفت: مصرف درازمدت قرص‌های مکمل این ویتامین موجب بروز عوارض می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ویتامین E خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، یادآور شد: مصرف به جا و به اندازه ویتامین E موجب تقویت سیستم ایمنی شده، مانع از بروز پیری زودهنگام و ایجاد چین و چروک در پوست می شود.

این متخصص پوست و مو با تاکید بر اینکه مصرف نابجا و بیش از حد ویتامین E موجب ایجاد اختلال در سیستم ایمنی و ابتلا به انواع بیماری‌ها می‌شود، خاطرنشان کرد: مصرف یک عدد قرص 400 میلی‌گرمی، دو نوبت در هفته نیاز افراد به این ویتامین را مرتفع می‌کند.

دکتر مهرگان تصریح کرد: در موارد خاص و ابتلا به برخی از بیماری‌ها مصرف بیش از این مقدار ویتامین بر اساس صلاحدید پزشک و در کوتاه مدت مجاز است.

وی با تاکید بر اهمیت مصرف ویتامین های طبیعی گفت: مصرف ویتامین‌ها به صورت طبیعی بر مصرف قرص‌های ویتامین ارجحیت دارد، مصرف هر نوع قرص‌های مکمل ویتامینی بهتر است به حداقل برسد ولی در افرادی که به دلایلی قادر به مصرف میوه ها و سبزیجات نیستند بهتر است قرص‌های ویتامین را تنها در مدتی کوتاه و به صورت متناوب مصرف کنند.

دکتر مهرگان با بیان اینکه برخی خانم‌ها به منظور حفظ جوانی پوست قرص‌های ویتامین E مصرف می‌کنند، گفت: علاوه بر مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه، مصرف مواد غذایی که حاوی ویتامین B بیشتری هستند مانند جوانه گندم، شیر و انواع غلات تاثیر بسزایی در حفظ شادابی و جوانی پوست دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.2667s, 18q