كمپوت و آب ميوه‌هاي صنعتي براي بيماران مفيد نيست

۱۳۸۶/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7206
كمپوت و آب ميوه‌هاي صنعتي براي بيماران مفيد نيست

دكتر "نصيبه‌نصر آزادي " روز دوشنبه در گفتگو با ايرنا افزود: در اكثرآب ميوه‌هاي پاكتي تنهااسانس ميوه‌هاوجود داردكه‌ازحداقل ويتامين‌ها براي مواد رساني به بيمار به خصوص بيماران جراحي شده كه بسيار به آن نيازمند است ، برخوردار نمي‌باشد.

وي با اشاره به اين كه آوردن كمپوت و آب ميوه‌هاي صنعتي از سوي عيادت- كنندگان يك‌رسم‌و عادت شده است، اظهارداشت:اين عادت غلط نه تنها باعث بهبود بيماران نمي‌شود، بلكه در برخي موارد باعث تاخير در بهبودي ومشكلات درماني مي‌شود.

وي گفت: اين مواد عذايي هيچگونه‌از مواد مغذي كه بدن بيمار به آن نياز دارد ، برخوردار نمي‌باشد.

نصر آزادني افزود : اين دسته از غذاها كه بيشتر مصرف تفريحي دارد در حرارت‌هاي بسيار بالا تهيه‌مي‌شود و مواد غذايي خود را از دست مي‌دهد و براي‌ماندگاري و تازه بودن آنها از مواد نگهدارنده شيميايي استفاده مي‌شود.

وي با بيان اينكه تنها ميوه و آب ميوه‌هاي طبيعي براي بيماران لازم و مفيد است ، گفت: استفاده از آب ميوه‌هاي مصنوعي براي كودكان نيز مضر است ، چون به رشد، استخوانبندي و سلامت دندان آن آنها آسيب مي‌رساند.

اين متخصص تغذيه گفت : از پزشكان نيز خواسته مي‌شود كه در زمينه تغذيه طبيعي ، همراهان بيمار را توجيه كنند و آنان را به استفاده از ميوه‌هاي طبيعي جهت بهبود سريع تر بيمار اجبار نمايند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1212s, 19q