مقابله با تومورهای سرطانی به شیوه قحطی زدگی

۱۳۹۲/۰۲/۰۳ - ۱۵:۴۵ - کد خبر: 72141

سلامت نیوز :  کارشناسان مرکز پزشکی دانشگاه «کلمبیا» در یک آزمایش جدید به روشی جالب برای نابودسازی تومورهای سرطانی دست یافته‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ این کارشناسان تایید کردند که با گرسنه نگه داشتن سلول‎های سرطانی می‎توان صدها داروی موثر و کارآمد برای نابودسازی تومورها تولید کرد.

مطالعه‌ای که توسط این متخصصان انجام گرفته نشان می‌دهد داروهایی که قابلیت مسدود کردن مسیر رسیدن سوخت و غذا به سلول‎های سرطانی را داشته باشند، می‌توانند این سلول‎های بیمار را از پای درآورند.

این متخصصان به دنبال دستیابی به روش‎هایی برای مداخله کردن در سوخت و ساز سلول‎های سرطانی هستند. هرچند تاکنون مطالعات وسیعی از ابتدای قرن بیستم میلادی در این زمینه انجام گرفته اما این متخصصان اخیرا به یافته‌های قطعی‎تری در این عرصه از دانش پزشکی دست یافته‌اند که شرح آن در نشریه تخصصی «نیچر بیوتکنولوژی» منتشر شده است.

این متخصصان می‌گویند: متخصصان تاکنون عمدتا روی تعداد اندکی ژن موثر در فرآیندهای متابولیکی اصلی سلولی متمرکز بوده‌اند اما در آزمایش جدید، ما بازبینی فراگیر و جهانی روی تمام تغییرات متابولیکی و متنوع ژنتیکی این سلول‎ها انجام داده‌ایم تا بواسطه آن بتوانیم به امکان تولید داروهای بیشتر برای مقابله با تومورهای سرطانی دست یابیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66119s, 18q