پذيرش كودكان هموفيلي از ابتداي مهرماه آغاز مي‌شود

۱۳۸۶/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7221
پذيرش كودكان هموفيلي از ابتداي مهرماه آغاز مي‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر جواد غروبي، رييس بيمارستان در مورد مركز جامع درمان هموفيلي با بيان اين كه براي درمان جامع هموفيلي نياز به وجود بخش‌هاي تخصصي بسياري از جمله دندانپزشكي،‌ مددكاري، داروخانه، فيزيوتراپي، جراحي است، به وجود بيش از 54 متخصص در اين بيمارستان اشاره كرد و گفت: از اين رو، بر اساس تصميم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مبني بر تاسيس مراكز جامع درمان بيماران خاص، بيمارستان كودكان مفيد براي درمان جامع كودكان هموفيلي در نظر گرفته شد.


غروبي با تاكيد بر اين كه ظرفيت پذيرش و خدمات رساني به بيماران در مركز جامع درمان هموفيلي بيمارستان مفيد محدوديتي ندارد، يادآور شد: براي راه‌اندازي اين مركز، تاكنون بيش از 6 ميليون تومان هزينه شده كه البته پس از اين نيز به اعتباراتي براي پيشبرد خدمات آن نياز داريم.

به گزارش ايسنا، همچنين در اين مراسم، دكتر پيمان عشقي مسوول راه اندازي كلينيك بيماري‌هاي خاص بيمارستان كودكان مفيد با اشاره به اين كه اين بيمارستان از 30 سال پيش به بيماران تالاسمي خدمات درماني ارائه مي‌كرد و همچنين بخش نفرولوژي آن فعال بود، خاطرنشان كرد: از اين پس با راه اندازي مركز جامع خدمات درمان كودكان هموفيلي، اين كودكان مي‌توانند تمام خدمات درماني خود را بدون نياز به مراجعه به مراكز متعدد درماني در بيمارستان كودكان مفيد دريافت كنند.

عشقي گفت: البته در حال حاضر بيمارستان امام خميني (ره) و درمانگاه جامع كانون هموفيلي ايران، خدمات ارزنده‌اي را به بيماران هموفيلي ارائه مي‌كند اما در بيمارستان كودكان مفيد با وجود تقريبا تمام متخصصان مورد نياز و امكان بستري بيماران خدمات درماني به كودكان هموفيلي به طور 24 ساعته و در تمام موارد تخصصي ارائه مي شود.

وي به راه اندازي سيستم ثبت نام بيماران هموفيلي از 5 ماه گذشته در اين بيمارستان اشاره كرد و گفت: از اين پس بيماران هموفيلي در يك بانك اطلاعاتي ثبت نام شده و اطلاعات آنها به طور دقيق ثبت مي‌شود.


مسئول راه اندازي كلينيك بيماريهاي خاص بيمارستان كودكان مفيد يادآور شد: خدمات اين بيمارستان براساس بسته خدماتي جامع تعريف شده توسط وزارت بهداشت براي بيماران هموفيلي ارائه مي‌شود.

عشقي با بيان اين كه به طور كلي، حدود 6 هزار و 500 بيمار هموفيلي در سراسر كشور و 2 هزار بيمار در تهران وجود دارد به نامشخص بودن تعداد كودكان هموفيلي اشاره كرد و گفت:‌ تاكنون روشي براي ثبت بيماران هموفيلي در كشور موجود نبوده و به همين دليل تعداد اين بيماران به طور دقيق مشخص نيست، اما با راه‌اندازي نرم افزار ملي ثبت بيماران كه از سه سال پيش توسط وزارت بهداشت و با همكاري 40 دانشگاه علوم پزشكي آغاز شده اميدواريم تا آخر سال به تعداد اين بيماران دست يابيم.

عشقي در پايان با اعلام اين كه منظور از كودك در بيمارستان هموفيلي، افراد زير 18 سال است، يادآور شد: در درمانگاه جامع هموفيلي، مكان فيزيكي و تجهيزات اهميت چنداني ندارد بلكه اين بيماران به متخصصان مربوطه جهت درمان جامع خود نيازمند هستند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.73054s, 18q