نجات معجزه‎آسای دختر بی‎استخوان

۱۳۹۲/۰۲/۰۴ - ۱۶:۲۱ - کد خبر: 72245

سلامت نیوز : کودک شش ساله آمریکایی که به دلیل ابتلا به نوعی بیماری نادر بدنش از بدو تولد قادر به ساختن استخوان نبوده، توانست بر این بیماری دردناک غلبه کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ والدین این کودک می‎گویند: زمانی که «جانلی» چهار ماهه بود متوجه شدیم که هنگام بغل کردن او، دچار درد شدیدی می‌شود و به همین دلیل او را به پزشک نشان دادیم و پزشکان دریافتند که بدن او قادر به تولید بافت استخوانی نیست.

«جانلی» از نوعی بیماری اختلال استخوانی بسیار نادر رنج می‌برد که باعث می‌شود استخوان‌های خود را از دست بدهد و نیز رشد استخوانی مناسبی نداشته باشد.

مادر «جانلی» می گوید: هنگامی که جانلی را در آغوش می‌گرفتیم، بدنش درد می گرفت و گریه می کرد و بنابراین باید تمام مدت او را روی یک بالش نرم قرار می‌دادیم.

وی می افزاید: دخترم همچنین قادر نبود هیچ قسمت بدنش را حرکت دهد. جانلی در سن دو سالگی همچنان به دستگاه تنفس مصنوعی متکی بود زیرا بدنش فاقد استخوان دنده بود تا در عمل نفس کشیدن به او کمک کند.

هنگامی که «جانلی» بزرگتر شد به کلینیکی منتقل شد که پیش از این نیز چند کودک مبتلا به این نوع بیماری در آن تحت درمان قرار گرفته بودند.

پزشک معالج «جانلی» نیز دراین‎باره اظهار داشت: این دختر، کوچک‎ترین مراجعه کننده به این کلینیک بود که تحت درمان قرار گرفت. در این دوره درمانی، داروهایی به وی داده می‌شود که موجب رشد استخوان در بدن می‌گردند. این روش در ابتدا برای جانلی کارساز نبود اما با گذشت یک سال از شروع دوره درمان، استخوان دنده او شروع به رشد کرد.

اکنون که از شروع درمان «جانلی» چهار سال می‌گذرد برای نفس کشیدن نیازی به دستگاه تنفس مصنوعی ندارد اما همچنان از ویلچر استفاده می‌کند و پزشکان امیدوارند با گذشت زمان بیش از این بهبود یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.61576s, 18q