خطر اپیدمی سرخک در ولز و انگلیس

۱۳۹۲/۰۲/۰۶ - ۱۲:۰۰ - کد خبر: 72328
سلامت نیوز: مقامات داخلی «ولز» هشدار دادند که طی هفته گذشته 121 مورد جدید ابتلا به بیماری سرخک در این کشور گزارش شده و شمار مبتلایان افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مقامات داخلی «ولز» با بیان این که نشانه‎ای از توقف شیوع سرخک در مناطق مختلف این کشور مشاهده نمی‌شود،‌ اعلام کردند: تاکنون حدود 900 مورد ابتلا به این ویروس در ولز گزارش شده و ردپاهایی از این بیماری حتی به مناطق مرزی انگلیس نیز رسیده است.

مسئولان بخش سلامت عمومی ولز نیز اظهار داشتند: از زمان شیوع این بیماری در ماه نوامبر سال 2012 میلادی، بیش از 10 هزار تن در سرتاسر «ولز» واکسن سرخک را دریافت کردند و نیاز فوری است که کودکان بیشتری واکسینه شوند تا از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری شود.

بنابراین گزارش، شیوع سرخک هرچند در شهر «سوانزی» بیشتر بوده اما تنها به این شهر منحصر نشده و به دیگر مناطق ولز نیز گسترش یافته است.

مسوولان درمانی ولز معتقدند: بیماری سرخک می‌تواند کشنده باشد اما با تزریق واکسن قابل پیشگیری است.

به گزارش روزنامه گاردین، تمامی گروه‌های درمانی در «ولز» دور‌ه‌های تزریق واکسن را برای مدارس در نظر گرفته‌اند تا قبل از تعطیلات تابستان تعداد بیشتری از کودکان و نوجوانان در برابر این بیماری واکسینه شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.67394s, 18q