کمپ‌ها تاثیری در ترک اعتیاد ندارند

۱۳۹۲/۰۲/۰۷ - ۱۶:۰۷ - کد خبر: 72425
سلامت نیوز : عباس اسماعیل گل متخصص در حوزه درمان اعتیاد در گفت‌وگو با برنا اظهار داشت: در صورتی که یک فرد به اعتیاد و مصرف مواد مخدر گرایش و تمایل داشته باشد با حضور و وجود یک روانپزشک به احتمال زیاداز ابتلای به اعتیاد چنین فردی جلوگیری می‌شود.

وی معتقد است: کمپ‌ها بهترین راه برای ترک اعتیاد نیست و افراد معتاد به‌ویژه جوانان و نوجوانان باید ابتدا از طریق مشاوره، روانشناسی و صحبت مورد مداوا قرار گیرند.

این روانشناس و متخصص در حوزه درمان معتادان اذعان داشت: کمپ‌ها در صورتی می‌توانند موثر باشد که فرد معتاد تمام راه‌ها را آزمایش کرده باشد.

وی در ادامه مطلب خاطر نشان کرد: حضور افرادی که در دام اعتیاد گرفتار شده‌اند با اجبار و زور برای رفتن به کمپ‌ها اثری ندارد و فرد باید قبل از حضور در کمپ‌های ترک اعتیاد مورد بررسی و کارها و اقدامات روانشناسانه قرار گرفته باشد.

اسماعیل گل افزود: بردن معتادن با حالت جبر و زور موجب بروز حوادثی از جمله مرگ این افراد به صورت ناخواسته می‌شود و همین امر تاثیری در روند بهبود نخواهد داشت.

عباس اسماعیل گل مشاوره و روانشناس در حوزه اعتیاد در پایان گفت: خانواده‌ها در راستای اقدامات خود نسبت به ترک اعتیاد فرد معتاد هوشیارانه و منطقی عمل کند تا این افراد به میل و رضایت خودشان مواد مخدر را ترک کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.60834s, 18q