شرایط مناطق مختلف برای اجرای پزشک خانواده متفاوت است

۱۳۹۲/۰۲/۰۸ - ۱۶:۱۸ - کد خبر: 72524

سلامت نیوز :رییس ستاد برنامه کشوری پزشک خانواده گفت: نسخه برنامه پزشک خانواده یکی است ولی شرایط مناطق مختلف برای اجرای پزشک خانواده متفاوت است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر مسعود صالحی گفت: شرایط استان‌ها و مناطق مختلف کشور برای اجرای برنامه پزشک خانواده متفاوت است. به عنوان مثال در یک استان بافت شهری و روستایی تقریباً یکی است مثل استان های شمالی کشور، در یک استان بخش خصوصی فعال تر و امکانات بیشتر است مثل استان تهران، در یک منطقه بافت جمعیتی و تراکم آن با سایر مناطق کشور فرق می کند یا ممکن است در منطقه‌ای پزشک عمومی و متخصص بیش از سایر مناطق باشد، بنابراین من که در ستاد کشوری نشسته ام باید بدانم که ممکن است یک تصمیم من تاثیرات متفاوتی در استان های مختلف برجای بگذارد برای همین گاهی لازم است تصمیمات متفاوتی برای هر منطقه اتخاذ کنیم.

وی در خصوص چگونگی نظارت بر اجرای اصلاحیه نسخه 02 برنامه پزشک خانواده اظهار داشت: روحیه من در 20 سال کار اجرایی به گونه ای بوده است که هیچگاه پشت میزنشین نبوده‌ام.

وی افزود: از ابتدای برنامه پزشک خانواده از نسخه 01 و 02 بگیرد تا هم اکنون نیز درگیر برنامه پزشک خانواده بوده‌ام. هنگامی هم که رییس دانشگاه بودم به خانه های مردم، چادرها و کپرها سر می زدم تا ببینم فلان برنامه غربالگری، مداخله بهداشتی و درمانی یا واکسیناسیون ها درست انجام شده و مردم خدمات دریافت کرده اند یا خیر.

منتظریم بیمه‌ها دستورالعمل سال جدید را ابلاغ کنند

دکتر صالحی با اظهار امیدواری نسبت به افزایش سرانه پزشک خانواده در بودجه سال 92، ادامه داد: نسخه جدید برنامه پزشک خانواده متاثر از اقتصاد مقاومتی تدوین شده است و هنوز بیمه ها سرانۀ امسال را به ما اعلام نکرده‌اند امیدواریم این سرانه افزایش یابد تا مشکلات اعتباری کم شود.

پزشک خانواده تهران به زودی اجرایی می شود

وی با اعلام اینکه طی یک ماه آینده برنامه پزشک خانواده تهران کم کم وارد فاز اجرایی خواهد شد، گفت: درست است که هم اکنون منتظر تصویب بودجه و اعلام سرانه هستیم ولی مقدمات برنامه پزشک خانواده اعم از ثبت نام ها به زودی عملیاتی می شود.

وی افزود: تهران مثل برخی مناطق کشور شرایط ویژه ای دارد و سعی می کنیم این برنامه را با توجه به شرایط این استان، از جمله فعال تر بودن پزشکان خصوصی و امکانات بهتر بیمارستانی، اجرایی کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26068s, 18q