تبلیغاتی که موجب عصبانیت می‌شوند

۱۳۹۲/۰۲/۰۸ - ۱۶:۲۴ - کد خبر: 72531

سلامت نیوز : نتایج یک مطالعه جدید و متفاوت نشان داده است که باز شدن پنجره‌های ناخواسته تبلیغاتی اینترنتی یکی از عوامل بسیار مهمی است که موجب بروز خشم و عصبانیت در مشتریان و کاربران می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ کارشناسان می‌گویند: تبلیغات ناخواسته اینترنتی موسوم به «pop-upها» بیش از هر تبلیغات دیگری باعث آزار مشتریان می‌شوند.

در این مطالعه 58 درصد از داوطلبان عنوان کرده‌اند که این تبلیغات بیشتر درباره کالاهایی هستند که اغلب نیازی به آنها ندارند.

بعلاوه 60 درصد از آنها نیز عنوان کردند که پس از گرفتار شدن در دام هرزنامه‌های اینترنتی از سوی فرستندگان تبلیغاتی، اشتراک آدرس‌های ایمیل خود در این سایت‌ها لغو کرده‌اند.

همچنین ایمیل‌هایی را که در آینده از سوی این شرکت‌ها ارسال شده، اساسا نادیده گرفته‌اند و اقدام به ترک این قبیل وب‌سایت‌ها کرده‌اند. پاسخ‌دهندگان همچنین تاکید کردند از کالاهایی که این گونه تبلیغ می‌شوند، استفاده نمی‌کنند و ضمن تحریم این شرکت‌ها، تجربه تلخ خود را نیز با دوستانشان در میان گذاشته‌اند.

کارشناسان موسسه «ایمارکت» که این مطالعه را انجام داده‌اند، می‌گویند: بیش از 90 درصد کاربران اینترنتی ابراز داشته‌اند که با تبلیغات اینترنتی آزاردهنده برخورد داشته‌اند.

اگرچه آمار نشان می‌دهد، تلویزیون همچنان منشاء اصلی تبلیغات آزاردهنده است اما رسانه‌های جمعی و تبلیغات آنلاین اینترنتی درست پشت سر تلویزیون در همین مسیر در حال حرکت هستند.

بیش از 50 درصد کاربران اینترنتی اظهار داشتند: نوارهای تبلیغاتی در ایمیل‌ها و وب‌سایتها، ‌آزاردهنده‌ترین تبلیغات هستند. همچنین کارشناسان دریافته‌اند که هرزنامه‌ها و رسانه‌های جمعی نیز از نظر آزاردهندگی با تبلیغات ناخواسته در یک جایگاه قرار می‌گیرند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.34725s, 18q